Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet jól kijönni egy...

Hogyan lehet jól kijönni egy ilyen szituációból? Barátosné nálam alvásának visszautasítása.

Figyelt kérdés
Egy barátom nem biztonságos környéken lakik. Egyik este megkérdezte nálam aludhat e, mert nem mer hazamenni, mert inzultus érte nemrég és most a párja nem tud elé kimenni. Azt mondtam persze, addig átmegyek lakótársam(barátom) szobájába aludni. Mondta, hogy a kiadó szoba is érdekelné öket. Elmondtam mindent a rezsiröl stb. Aztán hetekig nem jelentkezett. Utána felhívott, hogy spórolni akarnak, ezért nem veszik ki a szobát, de hogy havi 4 alkalommal nálam aludhatna e, fizet is. Gonosz vagyok, ha nem akarom? Tanulunk, dolgozunk estig és nem akarunk még azon is aggódni, hogy a vizsgára egymás nyakában kell tanulnunk, mert kiszorulok a saját szobámból. 3naponta cserélgetni az ágynemüt, hogy ne aludjunk egymás után, meg idegeskedni, hogy ki engedi be, ha nekünk dolgunk van, stb. Mit gondoltok erröl a helyzetröl?
2011. okt. 27. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha állandóra "felvettétek" volna őket, havi 4 alkalommal miért nem? Az is pénz. Persze ha nem szorultok rá, nem kell, csak nekem ez furcsa, hogy ha ilyen aggályaitok vannak (egymás nyakán lenni stb.), akkor miért akartátok, hogy veletek lakjanak.
2011. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az más, mert akkor volt egy üres szoba.
2011. okt. 27. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:
És azóta kivette más? Ezt nem említetted. Akkor nyugodtan meg lehet mondani, hogy már kiadtátok a szobát.
2011. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor még ott lakott a régi lakó, csak már kerestünk a helyére, most meg már beköltözött az új lakó. Csak ugye multkor azt mondtam,(mikor s.o.s hívott, mert valakije visszamondta) hogy jöjjön, addig én átmegyek aludni a barátomhoz. És ö most úgy gondolja, hogy ezt lehet rendszeresen. Én övön alulinak érzem a kérést. :S
2011. okt. 27. 18:28
 5/8 A kérdező kommentje:
(3 szobás a lakás. A barátomé, az enyém és van egy harmadik, amit anno kivehettek volna.)
2011. okt. 27. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg kell mondani, hogy már nincs üres szoba. Így nem bunkóság. Bár nem értem, miért nem alszol a barátoddal, ha már együtt laktok...
2011. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Barát, nem a párom.
2011. okt. 27. 18:51
 8/8 bánomisén ***** válasza:

Ebből úgy lehet jól kijönni, hogy megmondod, hogy amikor felajánlottad, még volt hely, azóta elfoglalták és nincs hely.

Nem kötelező feláldozni a kényelmedet, ha nem akarod, ez egyáltalán nem gonoszság, főleg, ha közben megváltoztak a körülmények.

2011. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!