Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen "sznob" kifejezéseket...

Milyen "sznob" kifejezéseket ismertek?

Figyelt kérdés

Bölcsészkaron tanulok, s bizony itt elhangzik jó néhány, amint a csoporttársaim előadják magukat.

Pár példa:

momentán

magasságában

ha és amennyiben

úgyszólván

mint olyan

randomszerűen


Illetve a sznob gesztusnyelv: a telefonálás megmutatása a kisujj és a hüvelykujj fülhöz tartásával, valamint az idézőjel "utánozása" a levegőben.


Stb.


2011. nov. 7. 14:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye igazi Chanel? Oké, akkor kettőt kérek. Nálam ez a sznob. (és tényleg elvitt két hamis sálat 12ezerért)

A randomot most kezdik el beleverni a fejünkbe, mert a szakmai nyelvben sokat használják, de még vagy egy halom ilyen szó van, amit ha túl sokat hallasz átveszed: pejoratív, letalitás, endémiás terület, biodiverzitás és még egy csomó környezettanos kifejezés (azt tanulok) ettől szerintem még nem sznob valaki. De ha úgy használja ezeket hogy nem ismeri a jelentésüket, vagy rosszul ejti, az már egy kicsit az.

2011. nov. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Pazar
2011. nov. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A szókincs meg a gesztikuláció miért sznob?
2011. nov. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott egy újabb sznob szó, amit sokszor hallok a bölcsészkaron.

KVÁZI


"A Mátrix egy olyan kvázi-realitást hoz létre, mely..."


Pfff....

2011. nov. 8. 12:37
 15/29 anonim ***** válasza:
És ehhez hozzátársul egy nyegle hanglejtés :-)
2011. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"Eszembe jutott egy újabb sznob szó, amit sokszor hallok a bölcsészkaron.

KVÁZI "


Ez már megint miért is sznob? Ezt a szót is használják simán hétköznapi nyelvben is, egészen elterjedt szó.

Más kérdés, hogy a fenti példamondatban rosszul használják, ami gáz.


Egyre inkább azt találom sznobságnak, ahogy "egyesek" kényszeresen próbálják ráhúzni mindenre, hogy 'milyen sznob' (megfelelő hanglejtés és sápítozás hozzáképzelendő)...

2011. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Momentán Én randomszerűen keveredtem erre a kérdésre.
2011. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Irreleváns... na ettől a rosszullét kerülget. egy ismerősömnek minden 10.szava ez.
2011. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

A momentán sztem nem sznob, szerintem inkább rossz, hogy használjuk, nagyjából a szóval vagy az izé szavak szintjén van. A randomszerűen sem túl művelt (még hogy túlművelt).


A magasságában pedig alapból helytelen. Használjuk, tény, de attól még hülyeség, hogy 5 óra magasságában, inkább öt órakor, vagy 5kor.


Tudom, nem ezt kérdezted.


Én olyat mondanék, hogy:

úgyszolván

mint tudjuk


....és ennyi.

2012. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
"fennkölt", "ez alapműveltség, kérlek" :D
2012. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!