Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mondjam meg az évfolyam...

Hogyan mondjam meg az évfolyamtársamnak, hogy büdös/zsíroshajú/fürödhetne már? Bevallása szerint 4 napja nem fürdött, mikor az ölembe ült!

Figyelt kérdés
A lány tényleg nagyon elhanyagolja a személyes higiéniát, nem mossa a haját, ráadásul már jó öt centis lenövése is van, s elég feltűnő a szőke-barna átmenet. Ráadásul ugyanazt a tangát hordta 3 napig (onnan tudom, hogy nem képes az alakjának és méreteinek megfelelő nadrágot sem felvenni, s akárhányszor lehajol/guggol, betekintést nyerhetek), ugyanazt a pólót és inget is viselte ezekhez. Ráadásul nagyon igénytelen mind a külsejére, mint szociálisan, mindenkinet herótja van tőle, az emberek szabályszerűen menekülnek előle, miközben azt mondják: "Jaj, már megint itt van..". Ráadásul volt, aki a szemébe mondta, hogy ne akaszkodjon már így rá, de ő csak nevetett, s másnap a szekrényébe kéredzkedett.. Saját bevallása szerint sem veszi föl, amit mondanak neki/rá. Szóval anélkül, hogy kiérdemelném az Év Bunkója címet, hogy mondjam meg neki, hogy FÜRÖDJ VAZZE?
2011. nov. 24. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azt mondd neki, hogy ne ulj az olembe, mert nem tudom elviselni a budoset. Ha nem jon olyan kozel, hogy erezd, akkor nincs kozod hozza. De ha mar a Te oledbe ul, akkor igen. Vagy ha a Te szekrenyedbe keredzkedik, akkor is. Te szabod meg, milyen feltetelekkel johet a szemelyes teredbe.

De hatha nincs lehetosege furodni, tisztalkodni, ezt tudod rola?

2011. nov. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én az egyszerű utat ajánlom. Nyomtass ki egy plakátot A4 ben és ragaszd ki a faliújságra. Tóth Aranka BÜDÖS vagy! Fürödj naponta kétszer!


Nem fogják tudni, hogy te vagy de az üzenet eljut Arankához.


A világ elég bonyolult, ne bonyolíts még te is rajta.

2011. nov. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a szekrényébe kéredzkedett??
2011. nov. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmit mondanék: Te Aranka, nem kéne fürödnöd? Aztán ha ez nem hat, vagy netán megsértődik, akkor eltávolodnék tőle, nem nagyon szólnék hozzá.


De manapság már azt is figyelembe kell venni, amit az egyik válaszoló is írt, hogy sokan már azért nem tudnak fürdeni, mert ki van kapcsolva náluk a gáz. Én legalábbis ismerek egy ilyen családot, és időnként ők is orrfacsaróan büdösek. Valaki kiírta a liftben, hogy büdös emberek ne szálljanak be, mert a kis zárt térben még fél óra múlva is érezhető, de pillanatok alatt letépték a papírt. Egyébként meg azért meleg víz hiányában is meg lehet valahogy oldani, hogy legalább egy vizes szivaccsal letörölgessem magam, és már nem vagyok annyira büdös...

2011. nov. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk volt hasonló eset, nem is egy. Az egyikhez simán odament az osztálytársam, és azt mondta:

"Gábor, nem akarlak megbántani, de rohadt büdös a lábad."

Nem Gábornak hívták a srácot, de május, júniusban, minden nap szagolnunk kellett azt a lábat.


Volt egy másik srác, aki nem mosott hajat, és már egyetemen volt egy harmadik, akit leitattak és megfürdettek a szobatársai, mert már nem bírták elviselni.

2011. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van lehetősége fürdeni, sőt! A csaj kolis, s mikor lelöktem az ölemből, miután benyögte, hogy négy napja nem óhajtott habtestét víznek kitenni, s megkérdeztem, hogy ugyan miért irtózik ennyire a szappantól, azt mondta, lenne rá bőven lehetősége (ha több ezer diák megoldja a koliban való zuhanyzást, nem hiszem, hogy ebből akkora gond lenne), csak nincs kedve..

Tehát semmi pénzügyi oka nincs annak, hogy miért nem lehet tusolni.

A szekrényes dologhoz hozzátartozik, hogy az egyetemen a gyakorlati termek nagy részébe nem lehet egyéb cuccot bevinni, mint az ott szükségesek, hanem kint kell hagyni. Namármost van, ahol lakattal lezárható szekrények vannak, de a lakatot nekünk kell megvenni. Tehát azért rakta a cuccát máshoz, hogy biztonságban legyen - lehet, nem attól kellett volna kérdeznie, aki az előző nap küldte el a bal fenékre.

Az a baj, hogy már konfrontáltuk a helyzettel: elég egyértelmű nemtetszésnek adtunk hangot, hogy baszik fürdeni. Az A4-es dolog nem rossz ötlet, noha 100%, hogy ad1: nem venné észre, ad2: sajnos a saját kis álomvilágában él, láthatóan azt se veszi észre, mennyire nem kedveljük.

Tényleg elég tanácstalan vagyok, már ott tartottunk, hogy a csoporton belüli karácsonyi húzáson kiderítjük, ki húzta, s megmondjuk, hogy az tusfürdő, szappan, s talán olyan bugyiszett, amin rajta van a hét összes napja..

2011. nov. 24. 15:19
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Figyelj bosszúforraló, nekem Toled nagyobb herotom van, mint Arankától Neked: ugy viselkedsz, mintha mar ezerszer megmondtad volna neki és minden evfolyamtarsad, hogy nem eleg tiszta, es zavarja az orrodat, es ne jojjon iskolaba, amig nem tisztalkodik alaposabban - pedig nem tetted, nem tettétek!

Tegyétek meg!!!

Mit agyalsz, hogy miert nem tudja o magatol?

Hát hogy tudná ő magától!

Neked van problémád!

Téged zavar valami, nem őt!

Majd ha nem tartja tiszteletben a kéréseteket, akkor lehetsz duhos, meg VÉGSŐ megoldast kereső... !! De még, igy, NEM!

2011. nov. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha az ember azon agyal, hogy "hogy mondjam meg neki", akkor mindig adott a válasz: a legegyszerűbben, ahogy fentebb leírtad.


A legrosszabb a köntörfalazás, hímezés, hámozás. Tudom, volt, hogy nekem szóltak ilyenért (oka volt, most nem mondom el), jobb, ha megmondják, oszt hónapot.

2011. dec. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Látom, errefelé még mindig úri luxus elolvasni és értelmezni, amit ír a kérdező: "Az a baj, hogy már konfrontáltuk a helyzettel: elég egyértelmű nemtetszésnek adtunk hangot, hogy baszik fürdeni."

Ez a mondat szerintem elég világossá teszi (még ha kicsit líraibb is a megfogalmazás, mint az oldal megkívánná), hogy már szóltunk neki. Mivel nem akarom, hogy ráismerjen valaki, ezért nem írom le, de mesélt egyéb dolgokat a higiénia hanyagolásáról (nem mos fogat például).

Szóval igen, már szóltunk neki, noha nem álltunk elé ötvenen, hogy most vagy mész magadtól vagy bedobunk mi a zuhany alá és lesikálunk egy csiszolópapírral, hanem kicsit vicceskedve mondtuk, hogy a napi zuhanyzás azért még senkinek sem koptatta el a bőrét..

2011. dec. 10. 11:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Arrafelé te akkor szerelmes vagy a büdösbe
2011. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!