Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet megmondani egy...

Hogyan lehet megmondani egy kollegának finoman, hogy büdös?

Figyelt kérdés

Egyik férfi kollega már reggel is szaglik és átható szaga átjárja az irodát. Már alig bírjuk a kolléganőmmel, de nem tudjuk hogy mondjuk el neki, hogy ne sértődjön meg?

Segítsetek, ha tudtok!


2011. márc. 9. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy beteg. Olvass utána a problémának, sokan szenvednek/szenvedtek ettől, köztük én is. Minden reggel zuhany, tiszta ruha, de mire beértem pl. suliba (kb fél óra), teljesen leizzadtam ismét, és egész nap nem tudtam mit tenni. Izzadásgátló szerek nem használtak, gyógyteák, hasonlók sem. Most antisudoricát használok, egyelőre úgy néz ki, bevált. Nagyon zavaró, elképsztő mértékű stresszet és szorongást okozott számomra maga a tudat, hogy ha nem megfelelő ruha van rajtam, meglátszik a folt, és pár óra elteltvel érezni lehet a szagot is. Már csak azt nm tudom, hogy a szorongástól kezdtem izzadni, vagy az izzadástól szorongani... az orvosom azt tanácsolta, hogy várjak kb 18-20 éves koromig, addig is tisztálkodjak rendesen, használjak illatszereket, a hormonok okozzák... nem múlt el 20-as éveimre sem. Létzik rá műtét is, d azt nem javaslom.


A neve hiperhidrózis, vagy kóros/krónikus izzadás/izzadtság. Olvass utána, és beszélj a kollégával, ajánl pár készítményt, ami külön erre való. Amit én használok jelenleg, a patikában párszáz ft-ért megvehető.

2011. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyisd ki az ablakot, amíg észre nem veszi, hogy fázik. És amikor be akarja csukni, akkor említsd meg neki, hogy nem volt "friss" a levegő, azért akartál szellőztetni. Kérdezd meg, hogy ő nem érezte-e, mert te minden reggel érzed..
2011. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Józsi, olyan büdös vagy, hogy a görény könyörög neked a receptért.
2011. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor elmegy mellettetek kérdezzétek meg egymástól fennhangon: "fúú te érzed ezt a bűzt, mi lehet ez? Talán megdöglött valami az irodában? Lehet berepült egy madár és az rohad itt valahol?" És feltünően nézzetek körbe meg kérdezzétek meg őt is: "Hé Józsi, te nem tudod honnan jön ez a szag?"


Aztán vagy veszi a lapot vagy nem...

Ha elsőre nem, akkor ismételjétek meg annyiszor ahányszor elmegy mellettetek...

2011. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Szegény emberen rajta marad a Józsi név.
2011. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok. Valószínűleg tud róla, és valószínűleg nem tudja, mit kezdjen vele, kínosnak érzi. Tudom, mert én is így voltam, és nem tudtam vel semmit kezdeni. Ezekkel csak méginkább alááshatod az alapból is nagyon ingatag és kevés önbizalmát. Már ha ez a betegsége, de egyébként normális. Semmiképp nem ajánlom ezeket a "hátsó kiskapukat". Miért nem lehet toleránsan, értelmesen, emberien beszélni egymással, miért kell célozgatni, bántó megjegyzésekt tenni?...
2011. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Van olyan gyomorfekély, hogy az ember izzad állandóan és kimelegszik. Rengeteg sprével kezelendő. Vegyetek neki Ti.

Lökjétek oda.

2011. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egyik munkatársunknak fokhagymaszerű testszaga volt.A kolléganői hozzám jöttek, hogy mint férfi a férfival beszéljem meg vele.Erre én nem vállalkoztam de bíztattam őket, hogy beszéljenek vele. Mint később elmondták több hölgy diszkréten közrefogta és nyiltan, őszintén elmondták neki a problámát már mint azt, hogy az illata elvisehetetlen és fürödjön rendszeresen.Érdekes módon a fiú nem sértődött meg.Közölte, hogy rendszeresen fűrdik. tisztálkodik de az ő izzadság kiválasztása ilyen, ez családi vonás.Megígérte,hogy még nagyobb gondott fordít a higiéniára.Szerintem legjobb az őszinte egyenes beszéd és nem szabad sértődékenynek lenni.
2011. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak ne többen menjetek oda, az tényleg gáz. Tudakoljátok meg betegségböl adódik e. De ha normálisan odamész hozzá és mondod, hogy Józsi(:D), ne értsd félre, de utóbbi idöben úgy érzem erösebben izzadsz.... á,ez nem jó :S mondd,h Józsi,képzeld, hallottam egy új izzadásgátlóról,ami gátolja a kellemetlen szagokat és frissen tartbestig. egyböl te jutottal eszembe.. :D Csak az egyenes beszë marad. nem kellemes,de ha diszkréten,normális hangsúllyal mondod senkinek nem lesz kínis csak az a pár perc. Olyan ez,mint a lecsúszott cipráz. egész nao ég az ember,mert senki nem mer szólni
2011. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!