Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadod a helyed egy idős,...

Átadod a helyed egy idős, vagy kismama utasnak bármely járművön?

Figyelt kérdés
Én kismamaként nagyon sokat utaztam állva a buszon, majd karomon a gyerekemmel. Volt,hogy terhesen átadtam a helyem egy idős embernek.Mostanában ez már nem divat.
2009. máj. 13. 15:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen.
2009. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Bocsi' csak most vettem észre,hogy 05.10-én már feltettek ilyen kérdést.
2009. máj. 13. 16:12
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Kismamának, gyerekesnek, mindig. A babakocsit is segítek le és felcipelni.

Idősnek csak olyannak adom át a helyemet, aki valóban öreg és látom, hogy nehezére esik állni és nem a kikent-kifent szatyroknak, akik csak a nyálukat verik. Ha a tükör előtt ki tudja vakolni magát, a járműveken is tud állni.


üdv

M.

2009. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

időseknek, terheseknek igen, de szemtelenkedő öregasszonyoknak nem...direkt nem, mert néha nagyon útálatosak.

de nagyon zavar, hogy ha reggel pucsulás van a buszban és az emberek nem képesek kinyitni egy ablakot sem, a 'nagy ' fiúk teljesen nyugodttan ülnek, röhögnek, hangosan humusz zenét hallgatnak.

2009. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
egyet értek az utolsóval
2009. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
A kismamáknak és a terhes nőknek mindig. Vénasszonyoknak nem igazán, mert pofátlanok. Felállít(ana), mert ő nem bír állni egy megállót. Az nem számít, hogy én végállomásig megyek. Akkor is felrúgnám őket, mikor mást taposva szaladnak a buszhoz, utána meg játsza a hú de szegény öreg mamit. Hát kapja mind az összes, amilyek ilyen!
2009. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig. És az a meglátás, hogy futni bír a busz után nos..lehet így van,de mi van,ha ő messzire megy,más városba, és esetleg 3 óra múlva jön busza? És lehet azzal a futással az utolsó energiáit használja fel,hogy elérje a buszt. Nekem mindig ez van a fejemben. Igaz,vannak pofátlanok, de ez a sok mai bunkó fiatal miatt van. Én nem egyszer állítottam már fel suhanc kölyköt,mert képes volt egy járóbotos nénike mellett vígan üldögélni! Ezért ilyenek a mai öregek,én néha megértem őket.
2009. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
77%
a mamik tényleg pofátlanok,az meg a halálom amikor egy vakolat smink van némelyiken,meg ahogy rám néznek,nem adom át akkor
2009. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


És ilyenkor mindig eszembe jut a nagymamám, aki mindjárt 80 éves, nem tűnik rozzantnak, mert ad magára, szeret csinosan felöltözni, de attól még magas a vérnyomása, és fáj neki a sok állás, mert csontritkulása is van. Ilyen idősen ez azért előfordul.


Szerencsére eddig, ha vele utaztam, még soha nem volt rossz tapasztalatom, ha kellett, mindig átadta neki valaki a helyet. Pedig, tényleg nem egy tipikus öregasszony.

2009. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Én alacsony nő vagyok, kismamának és vaknak átadom a helyem kérdés nélkül, ha pont közel ülök, és nem a túlvégen, és olyannak is, akinek látom, hogy sérült a keze, karja. Időseknek csak akkor, ha nem hisztiznek és nem szemtelenek. Nemrég álltam az egyik buszmegállóban, nem volt sok ember, és egyszer csak azt vettem észre, hogy a fejem mellett egy bot suhan el nem sok kellett, hogy eltaláljon, hát egy bácsi futott a buszhoz felemelt járóbottal, na, neki nem adtam volna át (és a hozzá hasonlóknak sem), mert ha bottal így tud valaki futni, az nem fáradt, csak azt nem tudom, ha így tud futni, minek neki bot. Viszont egyszer láttam egy fél lábú fiatalt, aki járókerettel produkált futást, neki átadtam volna.


Viszont így, hogy alacsony vagyok, senkit nem szokott érdekelni, hogy nekem is kell kapaszkodni, ha állva utazok, és volt, hogy majdnem összenyomtak 3 oldalról, és sajnos az se érdekli az utasok többségét, ha gyenge valamelyik karom, most infúzió után is csak egy kézzel tudok még kapaszkodni, mert ha az infúzióssal hirtelen mozdulatot teszek, bezsibbad vagy megfájdul, amint szólok, hogy csak egy kézzel tudok kapaszkodni, nem próbálnak oldalba lökni, de addig...


És sajnálom a kicsiket is, akik egyedül utaznak iskolába nagy táskával, látszik rajtuk, hogy fáradtak, de láttam már, hogy kapaszkodóhoz nem engedték oda, én oda szoktam engedni.


Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült, kikívánkozott belőlem.

2009. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!