Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Keresztelőre szoktak-e ajándék...

Keresztelőre szoktak-e ajándékot vinni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a keresztszülőknek kell ajándékot vinni, de a család többi tagjának, rokonoknak?
2008. márc. 24. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülőknek és a pici babának szoktak ajándékot venni.
2008. márc. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem,de a rokonok a pici babának vegyenek ajándékot?
2008. márc. 24. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igen szerintem, de nem nagyot.

nálunk az a szokás hogy arany ékszert kap a baba. pl fülbevalót, vagy nyakláncot. ezzel is mutatva hogy tartós a kapcslat.

de egyéb vendégként ha nagy muri lesz egy tortát csináltatni, vagy ha kicsi kijelenteni hogy te csináltatod a tortát. vagy valami csekéjséget. pl játékot. de ez természetesen attól függ milyen rokon vagy. pl nagyszülö, nagynénei/bácsi. vagy csak egy 8-ik unokatesó.

2008. márc. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A pici baba ,es a szulok kapnak ajandekot ,a pici pl aranyat,az anyuka pl cserepes viragot,az apa ,pl uveg bort.

felenk ez a szokas:)

2008. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Nálunk szokás ilyenkor kitenni magunkért , akár vendéglátó vagy fogadóként.

A keresztszülő veszi meg a keresztelőruhát és ékszert(kislánynak a fülbevalót, kisfiúnak nyakláncot),

tortát is szokás csináltatni.

Illetve a templomban is a keresztszülő rendezi a ceremóniát.

A vendéglátó részéről is maximálisan ki kell tenni magunkért, egy kisebb lakodalom.

Akit megtisztelnek azzal , hogy erre a fontos eseményre meghívják, annak is illik vinni v.mi ajándékot a babának.

2008. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nálunk a rokonság csak apróságot hozott: plüssjátékot, csörgőt, vagy hoztak süteményt az ünnepségre... én nem vártam el senkitől, hogy ajándékozzon, mivel nekem maga az ünnep volt a lényeg, és hogy a család velünk ünnepeljen :)
2008. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nálunk a keresztszülő vesz aranyat.A többi meghívott vendég álltalában játékot visz a babának 2-3000ft ért.A szülőknek nálunk nem szoktak max virágot az anyukának.
2008. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a babának szokás. Igazából az a szülőnek is ajándék:) Egyrészt, mert neki kéne megvennie, másrészt, mert az a legnagyobb öröm, ha mindenki az ő leggyönyörűbb gyerekét szeretgeti-csodálgatja:)
2008. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még életemben nem hallottam ilyet, hogy egy pici babának, aki épphogy megszületett aranyat vesznek... ( a szülei majd beadják a zaciba és abból vesznek neki pelenkát :DDD) Úgylátszik nálunk ez a szokás nem ismert.
2008. nov. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Pedig a Dunántúlon is ez a szokás. Kis arany fülbevalót, vagy láncot vesznek a babának. Még ha a láncot nem is hordatják vele, akkor is az övé és el van rakva neki nagyobb korára. Ha valamelyik szülő a zaciba adja, azt minősíti is.
2008. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!