Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nagyszülöket tegezitek vagy...

A nagyszülöket tegezitek vagy magázzátok?

Figyelt kérdés
Mert én és a bátyám az összes nagyszülöt magázz(t)a , az unokatestvérem meg tegezi !!! Nagyon kellemetlen nekünk !!!
2009. máj. 13. 21:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy az egyik tegezi a másk magázza miért kellemetlen?Ezt nem értem:S

Nos nekem csak 2 nagymamám él,de tegezem őket.

Papák közül akit szerettem tegeztem,a másikat is kezdetben de idióta volt és aztmondta nekem magáznom kell őt(nem ettől volt dilis:P)...

Unokatesóm nagyiknat magázza,de senkinek sem fura.Ki így ki úgy:))

2009. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nagymamám megsértődött azon, amikor egyszer letegeztem, ő elvárja, hogy magázzam. Nekem ez nem probléma. A másik nagymamám soha nem mondta, hogy magázzam, és nagyon vicces, mert egyszer tegezem, egyszer magázom. Nekem fel sem tűnt, az egyik unokatesóm hívta fel rá a figyelmem. De nem tudom miért alakult ki nálam így. Vicces is, mert azóta már én is észreveszem, hogy néha magázom is, nem csak tegezem. A papáimat sajnos nem ismertem.
2009. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
de ezeket a megkülömböztetéseket utálom !! elvégre családtagom , hát akkor minek kell magáznom !! a "baráti" kapcsolat sem olyan szoros igy köztünk !!!!!
2009. máj. 13. 21:26
 4/22 A kérdező kommentje:
én is amikor betöltöttem a 18 évemet ,( gondoltam felnött lettem ) , hát akkor 'jó napozni' fogom a papámát , csókolom helyet !!! ne tudjátok meg , hogy megsértödött 1,5hétig nem szólt hozzám , és még a nagyival is összeveszet !!!
2009. máj. 13. 21:31
 5/22 A kérdező kommentje:
JÓ NAPOT fogok köszönni ( igy talán jobban irtam )
2009. máj. 13. 21:32
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
én magáztam oket (1 mamám és 1 papám volt). a papám velunk él, az ocsém megtartotta a gyerekkori tegezést a mai napig, nekem nem menne, nem ebben nottem. az én fiam viszont tegezi mind a négy nagyszulot, de a dédiket is.
2009. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

En is magazom a nagymamam, de a tobbi nagyszulot is magaztam amig eltek.

A lanyom 12 eves de o mindenkit tegez(et) :))

2009. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindegyiket tegezem. Érdekes, hogy keresztanyám viszont magázza a saját anyját.
2009. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez úgy volt, hogy anyai nagyszüleim élnek, apai részről viszont csak nagypapát ismertem, és őt is csak kb. 8-9 éves koromig. Nagypapa 7 gyereket nevelt fel, közülük a legidősebb csak nevelt gyereke (nagymamámnak meghalt az első férje háborúban, már volt egy lánya, mikor nagyapámhoz hozzáment, és nagypapától született még 6 gyerek), apám volt az utolsó előtti született, tehát majdnem a legkisebb, viszonylag nagy a korkülönbség közte és a legidősebb tesó között. Szóval apai ágról majdnem minden unokatestvérem idősebb nálam, összesen 2-en vannak arról az oldalról, akik fiatalabbak, mint én, nagypapa 80 valahány évesen halt meg, én őt magáztam. Anyai nagyszüleimet viszont tegezem, köztük és köztem kisebb a korkülönbség (anyai nagymamám kb. egyidős apám legidősebb nővérével), anyu az első gyerekük a 3 gyerekük közül, és én voltam az első unokájuk. Én gyanítom, hogy nálam ezek miatt alakult így, hogy az anyaiakat tegezem, az apait meg magáztam.
2009. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyik nagymamám elvárja hogy tegezzék.A család azt mondja hogy ez a tisztelet jele ezért kell tegeznem..

Kiskoromtól megszoktam hogy mindenki magázza ezért ez belém ivódott.Ez olyasmi mint mikor egy tanárt tegeznek,abban a pillanatban tanári szintről haveri szintre lép..és akik elvárják a magázódást azok vagy hagyományból vagy egoizmusból(sztem mind2)teszik.Ne fogd fel ezt kellemetlenül!mindenkinek megvan a maga heppje:D

Én 20 vagyok..és magázom még mindig,meg a dédmamámat is magáztam.Másik nagymamám meg valami világszám:Dtegezem és barátnői szinten vagyunk.

2009. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!