Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nagyszülöket tegezitek vagy...

A nagyszülöket tegezitek vagy magázzátok?

Figyelt kérdés
Mert én és a bátyám az összes nagyszülöt magázz(t)a , az unokatestvérem meg tegezi !!! Nagyon kellemetlen nekünk !!!
2009. máj. 13. 21:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én tegezem az összes nagyszülőmet, furcsa lenne, ha magáznom kéne őket, mert nagyon közvetlen a kapcsolatunk. És az összes unokatesóm és testvérem is tegezi őket.
2009. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én tegeztem a nagyszüleimet. De én furcsának tartom ha valakinek van 6 unokája és abból 2 tegezheti a többi nem, ez csak példa, vagy mindenki vagy senki ez így fair.
2009. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%
Én tegeztem a nagyszüleimet mind,sajnos már egy sincsen köztünk.Nálunk a családban szinte mindenki mindenkit tegezett,tegez.Ez szokás kérdése.A tiszteletet meg lehet adni tegezve is,és lehet valaki tiszteletlen magázódva is,nem ettől függ.Nálunk inkább a közvetlenséget közeliséget,a családi összetartozást jelentette jelenti a tegeződés.Én így nőttem fel,nekem ez családban természetes volt.Viszont mégsem értek egyet a mostanság divatban lévő szinte már általános tegeződéssel,hogy ismeretlenül nemre és korra való tekintet nélkül tegeződnek az emberek.A tegeződésnek is meg vannak a maga szabályai formái,azzal tegeződök akivel megiszom a pertut,vagy kölcsönösen megbeszéljük ezt(ha idegenről van szó).A család az más,ahogy megszokja az ember.
2009. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
tegezem
2009. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Én szüleimet tegezem.

Apai nagyszüleimet is mindig tegeztem/tegezem.

Anyai nagyszüleimet is, pedig papámat eddig kb. 2szer láttam (vagy egyszer, már nem is tudom.) Nem tudnék csókolomot köszönni, nem is akarnék. Ha megint találkoznánk simán sziát köszönnék. Maga az egész helyzet furcsa lenne, szóval a köszönés már nem oszt, nem szoroz :))

Én még dédnagypapámat és mamámat is tegeztem. (nagymamám szüleit)

Nem tudom, nekem természetes volt. Egyszer amikor anyukámék ott voltak és meghallották nagyon meglepődtek, rá is kérdeztek. Én meg elkezdtem röhögni, hogy amióta élek így köszöntem mindig.

Fiatal vagyok amúgy, 19. Én csak akkor magáztam volna őket, ha külön kérik (többször is). Egyébként számomra ez elég furcsa, nem is tudom mit csináltam volna ha még a családtagokat is magázni kell :s

Mellesleg anyukám keresztszüleit pl. magázom és mamám testvérét is. Bár ritkán találkozunk, ezért sokszor nem emlékszem mit szoktam köszönni :DD meg kiskoromban volt akit tegeztem de utána magáznom kellett és azóta is.

Konkrétan engem már nem érdekel, köszönök valamit és ennyi. Becsüljék meg :))

2009. máj. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindegyik nagyszülőmet tegeztem. Amígy nem szólnak a nagyszülők, hogy zavarja őket, hogy az unokatesód tegezik őket, addig ez miért kellemetlen?
2009. máj. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én magáztam mindegyik nagyszülőmet, sajnos már nem él egyikőjük sem, de most is ezt tenném. A mi családunkban is volt -sőt Ők már dédunokák voltak- , hogy tegezték őket, nekem is fura volt, de Ők igy szokták meg, én meg úgy, és utána már nem zavart.Én mindig megvártam, hogy szóljanak, hogyha tegezhetek valakit.Volt aki furcsállta, volt aki hülyének nézett miatta, de volt olyan is, aki szerint nagyon udvarias gyerek voltam ezért :-))
2009. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum(!) magázza nagyimat,(tehát az anyukáját), és a húga is. Én tegezem, és a többi unokája is. Fura helyzet, régen máshogy voltak a dolgok, és nagyszüleim úgy nevelték őket h magázzák őket, így adva nekik tiszteletet.
2009. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

köszönöm , hogy ennyien írtatok !!

És titeket/Önöket :) nem zavar az , hogy itt az oldalon , ismeretlenül mindenki tegezi a másikat ???

2009. máj. 14. 17:03
 20/22 anonim ***** válasza:
91%
17:03 - Engem nem, igaz, én még 24 vagyok, de ha már túl leszek a nyugdíjkorhatáron, akkor se fog zavarni. Tudod, tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet és magázódva is beszélhet valaki bunkón. :-) Szerintem egyébként kezd elmenni tegeződés irányába a dolog hazánkban is, mivel nem annyira régi dolog, szóval azért egy időben még a párok is magázták egymást sokáig, nemhogy szülőkkel meg nagyszülőkkel. Viszont egyrészt az Internet is hozta ezt az új dolgot és terjeszti, másrészt a munkahelyeken is egyre jobban terjed. Szóval apám korú főnököm is kért már meg, hogy tegezzem. Részben praktikussági oka is van, van is erről egy vicc, hogy könnyebb azt mondani munka közben, hogy "Józsi, hozd ide a kalapácsot", mint azt, hogy "Kovács úr, legyen szíves idehozni a kalapácsot", nem kell mindig körülményeskedni, illetve van, amikor hátrány.
2009. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!