Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindenképpen illik köszönni?

Mindenképpen illik köszönni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy tanárom az egyetemen, akivel viszonylag jóban voltam, sokat beszélgettünk órák előtt ilyesmi.


Mostanában megváltozott a dolog, és nem tudom mire vélni.

Mindenesetre azt, hogy kerül, el tudom viselni.

De, hogy ha elmegy mellettem, úgy hogy megteheti, hogy nem vesz észre, mindezt úgy, hogy közben tudom, hogy igen, mert annyian mennek el mellettem, és mindenki köszön, és odajön...

Ő ilyenkor elkerül. Bevallom rosszul esik.


A kérdésem az: attól, hogy a tanárom, ha észrevesz, illik köszönnie, nem?


2011. dec. 6. 23:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Gratulálok! A többi is menni fog.
2011. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A vizsgáktól nem félek, csak zavart, ez a nem köszönés..
2011. dec. 10. 10:59
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem csodálom. Ilyenek mögött mindig "gubancok" vannak, amelyeket - szerintem - át kell vágni, mint a gordiuszi csomót..és mivel nagyon hiszek az egyenes útban, továbbra is tisztázó beszélgetést javasolnék. Teljes sikert Neked!
2011. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az is valami. Ha nem is kedvel, legalább is igazságos. :D
2011. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb gond, hogy az előadás nem volt olyan hűde nagyon jó, láttam rajta, hogy nem tetszik neki, szóval ez fejre ment, de ha fejre megy, akkor a köszönés??

MIndegy, most 1 hónapig nem látom, talán helyrejön a dolog.

2011. dec. 12. 12:57
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg tényleg furcsa. De végül is ezt csak ő tudja megmondani.
2011. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Végérvényben érthető az ötös, ha nagyon akarjuk, hiszen, mi mást adjon egy előadásra? Én mondjuk hármast, max négyest adtam volna magamnak.


Ő nem az a fajta aki fejre osztályoz egyébként, egész eddig mindig négyest kaptam tőle, előző félévben tudtam kisírni tőle egy hasonló tematikájú kötelező tárgyra egy ötöst. (Hozzáteszem, hogy fizikusként ezekre pont szükségem van, az összes többi tantárgya is ilyen volt, csak valahogy nem mentek...)


Amire én tudok gondolni, az, hogy egy-két hónapja feltűnően sokat jártam hozzá apró cseprő hülyeségek miatt, amire sokan, nem teljesen jogtalanul azt gondolták, hogy nem csak tanárként nézek rá.. A végén kiderült, nem nekem mondta, hanem egy barátomnak, hogy ezt ő is észrevette, de ő ennek nem örül. Pont jött egy nagyobb szünet, miután szólt a barátom, helyretettem magamban a dolgot, és csak akkor kerestem, amikor már másképp nem tudtam megoldani a dolgot.


De ezután még eltelt egy hónap, tök nyugiban, mintha mi se történt volna, tényleg minden oké volt, tartotta az órát, figyeltem, de ezen kívül semmi.


Aztán az elmúlt másfél-két hétben elkezdett hülyén, furcsán viselkedni, amit már leírtam.


Még mindig nem értem a dolgot...

2011. dec. 12. 19:04
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát ez is megesett:


írtam neki egy emailt, hogy segítsen azzal a programmal, amit ő tanított nekünk idén. De nem írt választ 3 napig.

Ezek után aki nála szakdolgozik, és együtt írjuk a programot, megkérdezte a problémát, a reakció az volt, hogy ja tényleg, én is írtam neki valamit, de nem tud vele mit kezdeni. Ezek után ma délután írt egy választ ugyanígy.

Nem lett volna elvárható írnia, hogy nem tudja megoldani?

2012. jan. 12. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!