Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki magázódik valakivel...

Aki magázódik valakivel mondhat olyanokat, hogy "köszi", meg "bocsi"?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak nekem furcsa, és ez még belefér.. Ti mit gondoltok?
2011. dec. 8. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igen, a magázódás kissé formálisabb, mint a tegeződés, de ha közeli kapcsolatban vagy azzal akit magázol, pl egy szomszéd, akivel minden nap találkozol, akkor ezeket a kifejezéseket is lehet használni.
2011. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az említett viszonyban nem illik használni a fenti két formát.
2011. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik.

Sajnos manapság már minden elfogadott, de én annak a híve vagyok, hogy adjuk meg mindennek a módját.

2011. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor jól érzem, hogy így ez egy kicsit furcsa.. Amúgy arról van szó, amint a második válaszoló is írt, hogy annak ellenére közvetlenebb a viszony hogy magázódunk, de hát nem értem, akkor miért nem ajánlja fel a tegeződést (ő az idősebb).

2011. dec. 8. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán ő férfi, te meg nő. Ilyenkor neked lehet felajánlani.
2011. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha van köztünk vagy 35 év?

(Hiába múltam el 18, valahogy nem mernék tegeződést felajánlani egy apám korú embernek.)

2011. dec. 8. 22:26
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem akit magázol a kora miatt,de közelebbi viszonyban vagy vele,abba még belefér.De én pl.rendelőben dolgozom betegirányítóként,és a státuszuk miatt magázom az orvosokat,de egy-két fiatalabb,lazább dokinak mondom néha,hogy "köszi".
2011. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Inkább mond hogy köszönöm és bocsánat :)
2011. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!