Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyik barátnőm lopni akart...

Egyik barátnőm lopni akart egy üzletből. Lebukott mi lesz a büntetése?

Figyelt kérdés

De lebukott és feljelentették..kb 10 ezer ft értékben akart ruhát lopni.

Rendőrségi ügy lesz belőle szerintetek mi lesz a büntetése??...(16 éves)


2012. jan. 8. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

10 ezer forintért nem fog történni semmi. Ha először fordult elő, akkor sima szabálysértés, pénzbüntetést fog kapni, ennyi.


Még az erkölcsi bizonyítványban sem szerepel.

2012. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

mivel fiatalkorú a rendőrségnek jeleznie kell majd a gyermekjóléti szolgálatnak. Fel fogják venni a kapcsolatot a barátnőddel az ottani szakemberek, kimennek majd hozzá környezettanulmányt készíteni, meg felveszik a gyerekjólétisek a kapcsolatot a barátnőd iskolájával kérnek róla pedagógiai véleményt.

Az eset ezután továbbítják a gyámhivatalnak. Aki lop, azt általában a gyermekjólétisek javaslatára védelembe veszik. Ez azt jelenti, hogy 2 hetente kell majd a kapcsolatot tartani a gyerekjólétisekkel, mindenféle magatartási szabályok is lesznek, amit a barátnődnek be kell tartani, különben ki ha nem tartja be, sőt további stiklijei lesznek el is vihetik intézetbe. A védelembe vételt, kivételes esetben van, hogy nem javasolják... (ha kitűnő pedagógiai véleményt kapnak az iskolától, a szülők életvitele kifogástalan, és az anyagi körülmények is rendezettek)

Ezen felül lehet, kapni fog a barátnőd pártfogó felügyelőt is, vele ugyanúgy együtt kell működni , mint a gyermekjólétisekkel.

A gyermekjólétis történetet vegyétek 100%-nak, mivel a rendőrségnek jelzési kötelezettsége van. A pártfogó felügyelet, majd a bírói ítélettől függ...


Szó sincs róla, hogy meg fogja úszni...

2012. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom miért lettem lepontoza, lehet nem szimpatikus, a válasz, hogy lesz következmény, de attól még az igazság ez (dolgoztam gyermekjóléti szolgálatnál, innen tudom mi az eljárás, ha fiatalkorú/kiskorú lop).

10 ezer forint egyébként hiába nem nagy összeg, akkor is megindul a családgondozás, én nem egy olyan esetről tudok, hogy 1000 forint körül lopott az illető, sőt miután lebukott kifizette, de mivel felejelntették így a rendőrségnek a gyejónak is szólni kellett


na de majd meglátjátok, hogy igazam van :D

2012. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépenn és szerintetek kb mennyi lesz a büntetés??
2012. jan. 9. 15:22
 5/5 anonim válasza:
lopott is, vagy csak lopni akart?
2012. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!