Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nézik le a mezőgazdaságb...

Miért nézik le a mezőgazdaságban dolgozókat?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, van egy általános kép, a mezőgazdasági dolgozókról. Mindenki azt hiszi, hogy "parasztok". Azt hiszik koszosak, tájszólással beszélnek, és buták, csak az állatokon és a traktorokon jár az eszük. Ez egyfajta sztereotípia úgy gondolom. Hogy alakult ez ki, vagy miért van ez? Ki mit gondol erről?
2012. jan. 17. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb mezőgazdaságban dolgozó ember ki se megy a földre,hanem c*gányokat fogadnak fel,mostanság.Az emberek mindenre sztereotípiákat gyártanak,néha ok nélkül is ez,ez esetben is így van.Ez talán hasonló ahhoz,hogy minden nem pesti vidéki,és minden vidéki paraszt.Miért is? Csak mert...
2012. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Mindenki azt hiszi, hogy "parasztok"."


Mert azok? A paraszt, annyit jelent, hogy földműves, mezőgazdaságban dolgozó egyén. A paraszt nem negatív kifejezés, pontosabban maximum annak az, aki még életében nem látott tehenet meg kapát (magyarul panelproli). Én parasztcsaládból, ráadásul kulák családból származom. És büszke vagyok rá.

Szóval a probléma abban gyökeredzik, hogy az embereknek fogalmuk sincs azokról az emberekről akikről beszélnek. A földműveléshez is kell ész, nem mindegy, hogy mikor permetezel, metszel, szüretelsz, kinek adod el a termést, vagy hogyan dolgozod fel te magad. Ez pláne igaz a mai gépesített mezőgazdaság esetén.

2012. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság hogy ebben az országban a munkának ma már nincs becsülete. A pénzszerzés a lényeg. Sajnos idáig jutottunk.
2012. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igazad van kedves előző én is ezt tapasztalom. Szomorú.
2012. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézem le. Tökugyanolyan meló mint bármi más.
2012. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem negatív kifejezés a paraszt. Azért tettem idézőjelbe, mert úgy használják.
2012. jan. 17. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem nézem le őket,és nem értem,mások miért nézik le.nekik köszönhetjük,hogy van kenyér az asztalunkon.

30/F

2012. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Régebben volt egy mondás, " ha a paraszt nem szarna, a pesti meg halna" És ebben nagy igazság volt/van. A baj csak az, h. ebben a nagy demokráciában be jött a sok szar terméket olcsón áruló multi, és az igazi értéket, ízt, hazait, termelő "paraszt" el lehetetlenült ! Én azt kívánom, mi magyar emberek, figyeljünk kicsit oda és vegyük csak a magyar árut a magyar termelőtől !!!! És ne a sok tescós szarral etessük gyermekeinket ! ISTEN ÁLDJA A MAGYAR PARASZTOT, KISGAZDÁT, FÖLDMŰVELŐT !
2012. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gondoljatok bele!Ha ebben az országban(városokban)kiüt egy államcsőd,ami nem elképzelhetetlen,ahogy mostanság áll az ország gazdasága,a vidéki paraszt földmunkás túlélő lesz,mert ö a kis földecskéjéből nem fog éhen halni se ő se a családja.
2012. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!