Én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy most én hibázom-e? Van egy sofőr a Gemenc Volánnál, eddig normálisan köszönt, én meg vissza. Egy nap, már direkt nem köszönt, de csak nekem nem. Én ugyanígy viszonoztam..én se köszönök már. Nem tudom mi a baja egyébként :S Másoktól viszont azt kapom, hogy én vagyok a bunkó, mert nekem illene köszönni. Jah, és én lány vagyok! Szerintetek?
2012. jan. 28. 00:26
 1/7 anonim válasza:
Szerintem lesz@rja a fejedet szimplán.
2012. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy direkt nem köszönt? van valami előzmény, amit nem mondtál el nekünk? Ne csigázz bennünket!
2012. jan. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha idősebb a sofőr akkor illene először neked köszönnöd. Ha nem idősebb szerintem azért még köszönj neki, veszteni nem veszhetsz semmit, azt az egy szócskát nem nehéz kiejteni, bőven megéri ha ezzel esetleg ki tudod engesztelni :) 19/f
2012. jan. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zseni001 válasza:
Nem vagy bunkó. De, ha ennyire problémás a dolog, akkor azt tudom tanácsolni, hogy köszönj rá hangosan. Ha nem köszön vissza, akkor ő a bunkó :)
2012. jan. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne csinál ebből problémát. köszönj rá, ha szeretnél vele felszínes kapcsolatot.

vagy ne és szard le a fejét

2012. jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha mi megyünk be valahová, akkor mi köszönünk.

Pl.ha felszállok a buszra, akkor én köszönök.


Tudod, a legalapabb illemszabály, amiért az illemszabályokat kitalálták, hogy a másik embert tiszteljük, becsüljük, ne sértsük meg, ne bántsuk meg.


Így fogd fel. pl. ha kötelezővé tesszük, hogy egy fiatal fiú köszönjön előre egy idősebb nőnek "akkor abból nagy baj nem lehet".

De mindent pozitív irányban át lehet lépni.

SZABAD mindenkivel sokkal udvariasabb, kedvesebb, figyelmesebb lenni, mint az elvárható.


Én nőként, középkorúként igyekszem mindenkinek előre köszönni, ha meglátom, és normális beszédtávolságon belül van.

A takarítóknak mindig előre, mert ugyanolyan emberként tisztelem őket, és amúgy is van elég bajuk.


Ha azt számolgatnám, hogy ki a fiatalabb nálam, és köszönjön az, akkor csak egy HP (itt tanultam most tőletek) lennék. (hülye p...)

2012. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
IGEN!!!
2012. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!