Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mivel lehetne állásinterjú...

Mivel lehetne állásinterjú előtt időt húzni, ha nem érsz rá, hogy ne kerülj rossz pozícióba?

Figyelt kérdés
Ha beadtad az önéletrajzod és várható, hogy 1-2 héten belül keresnek interjú végett, ki mit mondana, ha 2 hétig nem tudna elmenni, mert nem ér rá, akár családi akár egyéb okokból? Első alkalommal, amikor keresnek...mi lehet a jó kibúvó egy későbbi időpontra nézve, amit megértenek, amiért nem hiszik, hogy nem fontos neked a munka?
2012. márc. 2. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor egy boltban dolgoztam,és eladót kerestünk,mi mindig azt mondtuk,ha valaki nem dolgozik és kell neki a munka, az el tud jönni! Egyszer fogadtuk el valakitől, hogy fogorvoshoz kell mennie, ezt eljátszotta másnap is,többet nem hívtuk. Ha most még máshol dolgozol,az lehet még kifogás,de egy napra akkor is el tudsz jönni a meghallgatásra-szóval én ebben szigorú vagyok a jelenlegi munkahelyemen is,ha van több alkalmas jelentkező,akkor nincs kifogás.
2012. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elutazol, elfogadnám. Nálunk is megesett, de azt nem tudom garantálni, h rád várunk majd. Amúgy minek hazudni??? Jó kezdés... És mi lenne a program?
2012. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az első alkalom, amúgy lehet befizetett út vagy bármi, ami miatt későbbi időpontot szeretnél...ez nagyon gázos? Gondolom, a külföldi utat meg lehet érteni. Vagy mondjam, hogy külföldre kellett mennem temetésre?....nekem kell a munka, de folyamatosan adom be az életrajzokat, van, hogy soha nem hívnak, van h 2 hét múlva, van h 2 hónap múlva...áááá..és majd el kell mennem 2 hétre...ráadásul ott lesz a március 15-i hét. eleve rövid...akkor az utánvalóval együtt, kb 8 munkanap, amíg nem tudok bemenni....mit tehetnék, amivel jól jövök ki?
2012. márc. 2. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:
őszinteséggel! az emberek időnként elutaznak. na puff...
2012. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Két hétig hivatalos ügyben csajágaröcsögén vagyok,de utána bármelyik időpont megfelel"
2012. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki sem pótolhatatlan! Nagyon ígéretesnek kell lennie az önéletrajzodnak ahhoz, hogy két hetet várjanak.

Nem olyan nagy ez az ország, hogyha az országon belül utazol el két hétre, hogy egy napra ne tudj visszamenni,ha kell. Ha külföldön vagy, na az már nehezebb ügy.

2012. márc. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
külföld...de amúgy ez nem egy poszt, hanem folyamatosna keresnek embereket, szóval mindig üresedik 1-2 hely, stb...és tudnak felvenni szellemi foglalkozásba embereket, mert nagyon sok a munka, komoly diploma kell hozzá, nem bolti eladónak jelentkeztem, ahol 1 db eladóra van szükség most azonnal. Ennek fényében, ki mit mond? Mivel még tegnap adtam be az életrajzom, várhatóan nem hétfőn hívnak fel, hogy most azonnal menjek be, mert amíg ez átfut, megrágják, eldöntik...addig pár nap eltellik, így már valószínűleg nem kerek 2 hétről kell beszélgetni, hanem 1-ről, maximum másfélről...
2012. márc. 3. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!