Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a tanár megengedte, hogy...

Ha a tanár megengedte, hogy tegezzük, hogy szólítsam meg levélben?

Figyelt kérdés
Ha azt írom kedves Ádám, az kicsit udvariatlannak tűnik, ha meg azt kedves tanár úr, akkor pedig hülyén hangzik az utána következő tegező pár mondat, nem?

2012. márc. 7. 11:01
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Írhatod, hogy "Kedves Ádám bácsi", vagy a "Kedves Tanár Úr" megszólítás is jó (de nagy kezdőbetűkkel!!!).

És nem hangzik hülyén a tegezés utána sem, hiszen nyugodtan szólíthatod levél közben is tanár úrnak (itt már kis betűvel).

Pl. "Érdekes dolgokról beszéltél a múltkor tanár úr."

vagy "Szeretném megkérdezni tőled, Ádám bácsi, hogy..."

Ezek teljesen elfogadott formák, csak talán kicsit szokatlanok számodra. :-)

2012. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) mivel kb. 5 évvel idősebb nálam a bácsi érdekes lenne :D :D
2012. márc. 7. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:

5 évvel idősebb? Hát figyelj, ez a saját korosztályod, gondolom egyetem/fősulira jársz, tehát már mindketten felnőtt emberek vagytok. Én is írtam már pont 5 évvel idősebbnek, úgy írtam, hogy Kedves... :D

És utána ugyanúgy tegeztem, bár azért próbáltam hivatalos maradni.

Ha pedig gimiben van ez, akkor valóban inkább úgy írd, hogy tanár úr.

2012. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. márc. 7. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!