Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségbe illik üres kézzel...

Vendégségbe illik üres kézzel menni? Főleg ahol gyerek is van?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 11:32
 1/9 anonim válasza:
Szerintem szokás kérdése. Mi a ház asszonyának mindig viszünk egy szál virágot, vagy cserepeset, én pl. mindig egy cserép fűszer növényt kapok (és imádom). A gyerköcnek egy tábla csoki ami szerintem elegendő, ha nem ünnepeltek születésnapot vagy ilyesmit.
2012. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nálunk a baráti társasággal kétheti szinten találkozunk valakinél, nem viszünk effektív ajándékot (senki), max egy kis üdítőt.

Anyósomék ha jöttek se nagyon hoztak semmit, mi sem viszünk hozzájuk, és én szüleimhez sem, csak ha sütök valamit akkor én anyukáméknak mindig viszek egy tálcával.

Egyéb rokonoknál változó.


De ha akivel ritkábban találkozik az ember, vagy első vendégeskedés, akkor igen, illik, főleg valami harapnivalót (saját sütike, vagy a kicsinek valami).

2012. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha ritkán találkoztok akkor a nőnek virág, a férfinek valami iatl, a gyereknek valami játék, édesség.


Ha gyakrabban, akkor csak a gyereknek vinnék, de neki mindenképpen. Pl. kindertojás, olcsó kifestő, max 500FT

2012. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezen még sosem gondolkoztam, de mi soha sehova nem viszünk ajándékot.

Barátok nálunk nem várják el, meg ezek max ilyen leülős találkozók, nem ebéd vagy vacsora.

Gyerek még csak nálunk van, nem szokott kapni semmit. (nem várom el)

Van egy csaj, együtt szültünk, neki szoktam vinni cuccokat, ha pl találunk vmi új bébiételt vagy babateát, ez kölcsönös.

2012. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ez nálunk nagyon változó.

Van olyan barátunk, akikkel gyakran (hetente) találkozunk, oda csak alkalmakkor viszünk valamit (szülinapok,névnapok, kari, húsvét...), ...na jó, ha éppen van itthon sok süti,gyümi akkor néha viszünk belőle a gyerkőcöknek, de nem túl gyakori.

Akikkel ritkábban talizunk (havonta), oda esetleg egy üdcsit vagy bort szoktunk azért vinni.

Akikkel ennél is ritkábban, oda viszünk a nőnek csokit vagy virágot, férfinak bort, gyerekeknek meg édességet, vagy valami apróságot, ahogy illik. :)

Rokonságban van olyan, akikkel csak alkalmakkor jövünk össze, oda nem megyünk soha üres kézzel. De akikkel gyakrabban, oda nem viszünk mindig valamit, szintén csak alkalmakkor.

Viszont vannak olyan barátaink, akikkel viszonylag gyakran összejövünk egymásnál vacsizni, egy üveg bort a vacsihoz vagy rágcsálnivalót + gyerekeknek gyümit,csokit mindig viszünk és hoznak is. Szóval szerintem "kapcsolata" válogatja, mi az ami illik és mi nem.

Ha nem túl gyakran mentek, akkor vigyetek egy bonbont, egy üveg bort, illetve a gyerekeknek valami apróságot (pl.kekszet,gumicukrot vagy Kinder csokit, gyümölcsöt...)

2012. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem igen, illik vinni valami apróságot, főleg a gyerkőcnek. De persze,nem heti szintű találkozóra, hanem ha ritkábban találkoztok.

Mondjuk én ha megyek vendégségbe (pl. régen találkoztunk) viszek valamit mindig.

Viszont a barátnőm, akivel ritkán találkozunk egyszer sem hozott még semmit a lányomnak(babalátogatáskor sem), ezt picit rossz néven vettem, persze neki nem szóltam semmit. Nálam alap, ha valakivel régen találkoztam és van gyerkőc is, akkor vigyek valamit. Nem nagy ajándékra gondolok, elég egy kis csoki, egy kifestő, egy kis apróság (ropi, keksz), egy szál virág. Csak sajnos nem mindenki gondolja, hogy üres kézzel nem illik menni egy rég látott baráthoz.

2012. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Mindig illik vinni valamit.
2012. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam úgy vendégségben, hogy egy 4 éves gyereknek vittem csokoládét, a felnőtteknek pedig egy drágább bort. Legközelebb, amikor mentem, nem vittem semmit, a kisgyerek pedig maga előtt szaladt, annyira sietett, és már távolról kérdezte, hogy "Mit hoztál nekem?"


Nem is tudom ki égett úgy, mint a Reichstag: a szülők az én szememben, vagy én a gyerek szemében... :D

2012. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem illik üres kézzel menni. Valamit vigyél magaddal, nem kell a legdrágább dologra gondolni. Gondolj arra, hogy készülve várva várnak rád.
2012. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!