Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért kötnek bele...

Az emberek miért kötnek bele egymás véleményébe?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 21:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Például?
2012. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mert magukra veszik,ha más véleménye ellentétes az övékével. Azzal nincs ia gond,ha valaki vitatkozik a másikkal , a kérdés az,hogy hajlandó belátni,ha a másik véleménye helytállóbb vagy sem.
2012. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Mert szeretnek vitatkozni, a vita nagyon is jó dolog, sokat lehet belőle tanulni. A veszekedés már egészen más.

Én magamon is észreveszem, hogyha valaki kijelenti, hogy pl. az internetezés elveszi az időt az olvasástól, akkor bár lehet titkon egyetértek vele, mégis elkezdek vitázni és ellenérveket felhozni :)

2012. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első: mondok egy példát.

Meghallgattam egy zenét, egy dalt, amit élőben énekelt egy együttes. Nekem nem tetszett a produkció. Zeneileg nem volt kiemelkedő, az énekesek hangja pedig olyan semmilyen volt. Ezt emeltem ki akkor, amikor megkérdezték a véleményem, hogy mit gondolok. Amikor elmondtam, aki kérdezte azonnal rám támadt, hogy nem értek hozzá, igenis tehetségesek, nincs fülem, és hogy szuper produkció volt, nagyon édesek, és szuper énekesek.

Bevallom, egy rajongó volt, és mint olyan, kissé elvakult. De ahelyett, hogy leosztja a fejem, mert sajnos megtette, miért nem nyeli le, hogy valakinek nem tetszik, az, ami neki? Nem is kívántam el a fenébe a kedvenceit, csak elmondtam, hogy miért nem tetszik, és máris támadott, személyeskedett. Én elfogadom, hogy tetszik neki, de miért nem lehet ugyanezt a fordítottjával?

2012. márc. 23. 22:01
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Rajongóval ne akarj vitázni, küldetésének érzi, hogy megvédje, akármilyen szar is a bandája :)
2012. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha egy anyának a fiát szidnád.

Akármilyen hülyegyerek is, az anyának úgyis ő lesz a királyfi.

2012. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Második: a vita szerintem, amíg nem csap át egymás ócsárolásába, és csak érveket hozunk fel, amivel alátámasztjuk az álláspontunk, nem rossz dolog. De emellett, hogy kifejtjük példákkal miért gondoljuk úgy, hogy a mi véleményünk a helyes, el kell fogadni, hogy más, másként gondolja. Én mindig, minden helyzetben szem előtt tartom, hogy más mit gondol, vagy gondolhat, ezért próbálom nem sértően kifejteni a véleményem. De akárhogy is teszem, még így is előfordulhat, hogy valaki a személye elleni támadásnak veszi.
2012. márc. 23. 22:07
 8/25 anonim ***** válasza:
Mert aki nem azt mondja amit te, az hülye. Ennyi. Nem tudom mi az oka, de bevallom én is ezt gondolom igen gyakran. Maximum nem állok le veszekedni, de attól még elkönyvelem hülyének az illetőt. (De most nem ilyen apróságokra gondolok, mint a zenés példád, bár kinek mi az apróság, engem annyira nem érdekel a zene, hallgatom ami tetszik és kész, de nem szoktam róla eszmecserélni.)
2012. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ilyenek az emberek. Keresd a normálisakat, kerüld a "férgeket".
2012. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ha úgy gondolod,hogy nincs igaza ,de ő nem változtat rajta,akkor valakinek abba kell hagynia a vitát. Egy mód van rá, annyiban kell hagyni a dolgot. Megmondod, te másképpen gondolod és lezárod a vitát.

A rajongós dolog meg tényleg olyan,hogy felesleges rajongóval vitatkozni,mert olyan,mint a hívő..

2012. márc. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!