Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha a felnőttek...

Mit csináljak, ha a felnőttek beszólnak?

Figyelt kérdés

Oké, eléggé idióta kérdésnek hangzik, de már egy kicsit idegesít a dolog. Gyakran történik a buszon, hogy "beszólnak" a felnőttek, és nem tudom, mit diktál az etikett: engedjem el a fülem mellett vagy ne hagyjam magam.

Például amikor a buszon nincs olyan tömeg, akkor álltam középen a táskámmal, de egy nő elkezd fennhangon beszélni a barátjával hogy ez a kiscsaj miért nem bírja levenni a táskát a hátáról, hogy elférjenek az emberek. Megjegyzem, hogy egyáltalán nem volt sok ember a buszon, csak amikor pont ő szállt fel, nem fért el rögtön, és az is zavart, hogy ott álltam közvetlen mellette, szóval rendesen hallottam. Nagyon irritáló, hogyha az embert ennyire nem zavarja a saját jelenléted. (suliban is beszéltek rólam pont amikor ott voltam mellettük, de azt nem hagytam.)

A következő példa, hogy jön egy cigányasszony, "eridj má'" kiáltással durván félrelök engem a buszon.

Aztán, amikor egyszer nagyon fáradt voltam és elfelejtettem időben megnyomni a jelzőt, akkor amikor leszálltam, és elmentem a busz mellett, akkor a sofőr kinyitotta az első ajtót, és kikiáltott valami kevésbé szépet nekem.

Nem hinném, hogy ezek a dolgok lennének olyan érdemesek, hogy felzaklassam magam rajta, de azért mégis zavarnak. Nem vagyok kötekedős, egyáltalán nem, de nem tetszik, hogy a felnőttek azt hiszik, hogy felsőbbrendűek... Ilyenkor szóljunk vissza, vagy mi a teendő? Több ilyen eset is volt.


2012. márc. 29. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne járj busszal. A cigók már csak ilyenek. Egy kis illemet azért tanulhatnál. A táskádat tényleg le kellene venni. Igy még legalább ki sem rabolnak...
2012. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek egymást ugyanúgy cseszegetik. Ne szólj vissza, az sokkal jobban irritálja őket.
2012. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 DannyZuko ***** válasza:
100%
okos enged, szamár szenved... bolond lukból meg bolond szél fúj :) ne foglalkozz velük...
2012. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy a felnőttek ugyan olyan fáradtak, idegesek, nyűgösek, és a legkisebb ellenállás irányában vezetik azt le. Lehet, hogy egy fél órával azelőtt őt is lecseszte a főnöke, és neked adta tovább. Nem szép ez tőlünk, de tényleg, ha ilyenkor visszaszólsz, az csak olaj a tűzre.

Egymással is ilyenek vagyunk. Én a múltkor egyidősebb hölgyhöz mentem oda az üzletben, mert hosszasan keresgéle egy dobozon a lejárati időt, és felajánlottam, hogy segítek. Erre leordította a fejemet, hogy ő nem fogyatékos, és nincs az én segítségemre, amit nem is kért, ráutalva. :( Pedig bőven túl vagyok már a tini koron:)

2012. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több a nyűg, és valahogy mindenki le akarja passzolni. Vannak, akik ezt a kulturálatlan utat választják, nem érdemes leszállni a szintjükre. Ha végképp zavaró és sértő, akkor nyugodt hangnemben lehet közölni, hogy a probléma kezelése megértő modorban sokkal eredményesebb.

De ha teheted, ne foglalkozz vele, és nagyon gyorsan felejtsd el.

2012. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nem értek egyet a többi válaszolóval.

Igenis szólj vissza valamit. Nem kell suttyónak, bunkónak lenni. De ha úgy beszélnek rólad, hogy ott állsz, és hallod, nézz rá, és egy "Parancsol?" vagy "Tessék?" esetleg "Szeretne valamit mondani?" segíthet. Azért mert a felnőttek idegesek nem kell mindent elnézni nekik.

A legtöbb ember utolsó paraszt. Ne, ne hagyd magad. Viszont ne is járasd le magad, hanem kulturáltan jelezd velük, hogy mekkora barmok.

2012. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Természetesen nem lenne merszem csúnyán visszaszólni, de nem esik jól, hogy én vagyok az ilyenek célpontja. 13 vagyok, "kicsi" és nem túl magas, egyértelmű, hogy nem vagyok azonos rangon a felnőttekkel, de akkor sem szólhatnak be:( megfogadom a tanácsokat!
2012. márc. 30. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!