Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy van ez az új jogszabály?...

Hogy van ez az új jogszabály? Hol lehet cigizni és hol nem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg zárt nyilvános helyen és attól 5 méterre nem lehet, eltekintve néhány kivételtől. A BKV megállóiban sem lehet, a MÁV és a Volán megállókkal nem vagyok tisztában. Mondjuk azt nem értem, hogy ha a megállóban csak egy ember van, akkor miért ne dohányozhatna. Továbbá az aluljárókban, játszótereken (ötévesen nagy szám lenne ☺).

Azt viszont nem tudom, hogy a cigarettára gyújtás számít csak dohányzásnak tehát amikor füstje van, vagy a bagózás is, ami a dohány rágását jelenti, illetve a burnót, ami pedig a dohány orrba való felszippantása.

2012. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

teház ha sétálok az utcán úgy szabad?


vagy ha megállok valami bolt előtt ott szabad?

2012. ápr. 5. 23:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg vannak helyi rendletek is. Pl Pécsett az egész belvárosban tilos a dohányzás, még sétálva is, mert közintézmények, kórházak, iskolák, templomok 50 m-es környezetében tilos a dohányzás.

Országos szinten buszmegállókban, távolsági és helyi buszpályaudvarokon és MÁV állomásokon is tilos.

Nyitott vendéglátóipari egységnél szívhatod, illetve otthon, esetleg utcán sétálva ha nem érintesz buszmegállót, iskolát, közintézményt..stb.

2012. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!