Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság volt felajánlani a...

Bunkóság volt felajánlani a tegeződést egy tőlem 20 évvel idősebb férfinak?

Figyelt kérdés

Netről vesz tőlem egy billenytűzetet, és hogy könnyebb legyen kommunikálni, felajánlottam hogy esetleg tegeződhetnénk is, de ő erre felhökkent, hogy ő elég konzervatív ilyen téren. én 21 éves vagyok. Nem akartam bunkó lenni, csak több adás vételt bonyolítottam már le, és az a tapasztalatom, hogy könnyebb így beszélni.


Szerintetek bunkó voltam ? :D



2012. ápr. 19. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevezném bunkóságnak. 41 évesen nem tudom, hogy minek ilyeneken problémázni, bár ő lehet, hogy öreg akar lenni.
2012. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ő volt a bunkó, ugyanis ha egy nő (te az van, felnőtt nő 21 évesen!) felajánlja egy férfinak a tegeződést, neki illik elfogadni, akkor is, ha idősebb. A nőnek kell felajánlani egyértelműen.

Ráadásul a neten tök más szabályok vannak, ott mindenki tegez mindenkit általában.

2012. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Inkább illetlenség, az idősebbnek kell felajánlani a tegeződést, persze vannak rugalmasabbak, akik ezen nem hökkennek meg, de van aki a szokások és illem híve.
2012. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, ha nő vagy, akkor ő volt a bunkó.
2012. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Most nektek ebből a kérdésből komolyan az jött le, hogy nő a kérdező?Vagy én vagyok hülye?
2012. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem az jött le, azért írtam előszőr, hogy az idősebbnek illik kezdeményezni, de után gondoltam azt, hogy hátha nő és akkor más a helyzet.
2012. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) hát nem tudom, nem mindenki rugalmas ilyen téren :)jól beégtem és ennyi :D ( telefonban kérdeztem rá erre )


igen igen én vagyok a nő , ő a fickó :)

2012. ápr. 19. 17:08
 8/11 anonim ***** válasza:

begyöpösött kuki. ha egy 40 éves ilyen sznob és nagyképű, akkor pukkadjon meg.

engem sosem zavar, és remélem nem is fog zavarni, ha a fiatalok letegeznek. ameddig megadják a tiszteletet.

ki ő bazz, a Havas Henrik? :P

2012. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Granulátum ***** válasza:
100%
Azért ha vidéki vagy erdélyi,az más tészta. Náluk ez nem szokás.
2012. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mivel csak 1 billentyűzetről volt szó, nem volt sok értelme a tegeződés felajánlásának.

üzleti kapcsolatokban nem annyira lényeges, hogy nő vagy.

szerintem nem voltál bunkó, és ő sem volt illetlen, hogy elutasította a tegeződést.

egy későbbi szavatossági vitánál jobb, ha a felek között megvan a távolságtartás.

képzeld el, hogy nem billentyűzetet, hanem autót, lakást adsz el, és a bíróságon tegeződve vitatkoztok, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett-e. Beláthatod, hogy jobb a magázódás mellett maradni.

Ha szimpatikus volt az ürge, és egy füst alatt ismerkedni is szerettél volna, akkor vedd úgy, hogy most ez nem jött össze : )

2012. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!