Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki szociopata, miért költözik...

Aki szociopata, miért költözik panelba, vagy egyáltalán társasházba?

Figyelt kérdés

A problémával mindenki szembesült már aki társasházban lakik, vagy lakott. Mindig van egy elvetemült, aki folyamatosan zajong, bömbölteti a zenét olyan hangerővel, hogy egy koncert hangtechnikusa is megirigyelhetné. Vagy éppen olyan hangosan tévézik, vagy házimozizik, hogy két lakással arrébb is zavaró. Ha az ilyen elvetemültnek jelzik valamilyen módon, hogy zavar másokat, még jobban rájátszik.

Szerintetek az ilyen fogyatékos nem fogja fel, hogy hiába vette meg, vagy bérli a lakást, a fal másik oldalán is lakik valaki és tekintettel kellene rá lenni, vagy egyszerűen csak egy vérszemét aljas féreg? Főleg panelban kibírhatatlan az ilyen.


2012. ápr. 30. 19:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy a panellakás talán a legolcsóbb alternatíva (ez sem teljesen igaz, mert 50km-re Budapesttől már olcsóbban is lehet jó állapotú családi házhoz jutni), de nem az anyagiakról szólt a kérdésem. Lehet, hogy eleve rosszul fogalmaztam meg a kérdést.


Azt is kérdezhettem volna, hogy akinek feltett szándéka, hogy halláskárosultat csinál magából, az miért nem oldja meg egy fejhallgatóval??? Olcsón is kaphatóak már jó dobhártyarepesztő fejhallgatók, ez sem kifogás!!! Akár vezeték nélküliek is! Miért kell bevonni a szomszédokat is a diszkózásba??? Ugye itt, aki írta, hogy utálja a panelt, de kényszerűségből ott kell laknia, nekem 15 évig hallgatnom kellett nap, mint nap, hogy egy féleszű milyen zenéket hallgat és még én voltam megfenyegetve és lehülyézve.

Aki meg nagyot hall és a tévét, a rádiót bömbölteti, az a barom miért nem állíttatja be azt a kurvä hallókészülékét? Annyira nem lehet hüly€, látja, hogy a tv hangereje már 20 felett van, a kb. maximális 32-ből, de csak nyomja a mocsok /ez a család neve is, nem viccelek/, hogy már tisztán hallható a szomszédból a az összes politikai műsor. Persze egy időben én is feltoltam a hangerőt, hogy ne halljam, erre már a másik szomszéd reklamált, de már nekem. Maradt a lakás eladás és esetleg egy kártérítési per, ha sikerül elég aláírást gyűjteni és az ügyvéd is azt mondja, hogy érdemes elégtételt venni a sok éves szenvedésért.

Ez csak egy család, de folyamatosan kavarják a sz@rt, a hüly€ gyerek /harminc akárhány éves/ és a nagyot halló és már direkt szemétkedő szülők, akiknek meg lett már mondva nem egyszer, hogy idegesítőek és mégis direkt csinálják. Sajnos a többi lakó a házban hihetetlenül naiv. Amikor ezeket megkérdezik, hogy honnan jön a zaj, nem egyszer fordult már elő, hogy azt mondták, hogy tőlünk és el is hiszik nekik. A negyediken lakunk /a szemetek felett/ és az elsőn volt egy olyan szerencsétlen, aki feljött a negyedikre panaszkodni, alig tudtam neki megmagyarázni, hogy innen már alig hallatszana le valami.


Semmi bajom nem lenne, ha néha-néha lennének fél órás zavaró időszakok, a szokásos panelházi falfúrás és egyéb zajokat is jól viselem, de ha nyomják órákon keresztül, napi rendszerességgel, sokszor akkor, amikor pihenne a másik ember, az kikészítő.


Gondoljátok el, már az enyhe gyorshajtásért lassan ott helyben statáriálisan kivégzik az embert, de az ilyen állatok évtizedekig tönkre tehetik büntetlenül az embert úgy, hogy idegileg rámegy teljesen, az utóbbi időkben már azt kívántam, hogy inkább kisebbségiek lennének a szomszédaink /tapasztalataim szerint ha velük szépen beszélsz, szót lehet érteni/, még az is kétszer jobb lenne.


Mindebből már kiolvasható a kérdésem lényege és hogy milyen hangulatban írtam.

Régen rossz, ha már annak kell szólnia, akit zaklatnak, azt javasolnám, hogy aki nagy zenekedvelő, vagy nagyot hall, néha gondoljon a szomszédaira is és ha nincs pénze egy 2500 forintos fejhallgatóra, akkor kérje meg őket, hogy dobjanak össze neki egyre, biztosan szívesen megteszik.

2012. máj. 10. 19:35
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

A fene se tudja engem zavarna a sok bűnöző így nem költözök putri mellé. Zavar a forgalom zaja így nem költözök forgalmas út mellé. A sok pollenre sajnos allergiás vagyok így nem költözöm erdő mellé.


Amikor panelba költözöl akkor ismerned kell a hátrányait és az előnyeit. A hátránya, hogy minden áthallatszódik. Ha ezt elfogadod akkor költözz panelba. Ez picit olyan nekem mint amikor valaki megvesz egy lakást a főút mellett aztán fel van háborodva, hogy de az úton közlekednek. Ilyen ez kérem, lakást okosan kell választani.


Ne érts félre, én is utálom ha zajong a szomszéd, vagy amikor a lakás összes szekrényére fúr egy lyukat a roh*dék a fejem fölött, de nem állok le ezen herpegni mert amikor panellakást választottam akkor tisztában voltam ezzel. Nem azokat kell kidobni akik neked nem szimpatikusan élnek, hogy neked jó legyen, hanem neked kell aszerint és ott élned ami neked megfelelő.

2012. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Előző: Értelek, az tényleg lökött, aki a lakás megtekintésekor hallja, hogy nagy a forgalom és mikor megveszi, bosszankodik miatta. De én nem erről az esetről írtam, ezért általánosítva az a példa olyan, mint amikor valakinek a buszon ellopják a pénztárcáját és nem a tolvaj a hibás, hanem az, akitől ellopták, mert minek hord magánál pénztárcát és ha tudja, hogy nála van, miért száll fel a buszra a tömegbe?


Nem kell mindent eltűrnie az embernek, nincs előírva, hogy a panelben mindennek át kell hallatszania.

El lehet viselni a szokásos panelfúrást, ha a szomszéd havonta néhányszor veszekszik a feleségével és ordibálnak, a felső lakó olykor nehéz, vagy kopogó lépteit, a székének a recsegését, ha leül, ezekről tényleg nem tehetnek és ritka esetek, nem folyamatosan fennálló zavaró tényezők. De a folyamatos zajt és mindezt akkor, amikor pihennél, nehéz tolerálni.

Ha normális hangon beszélgetnek, zenélnek, tévéznek, akkor nem hallatszik át még a panelen sem. Ha hangoskodnak, akkor az az egyik kertes házból a másikba is áthallatszik extrém esetben, egy panelben pedig már olyan, mintha a füled mellett 2 centivel tombolna a hangvihar. Nyilvánvaló, hogy mindenkinek más a normális. De az abszolút nem az, ha már a te lakásod is zeng, kong, visszhangzik a szomszédból folyamatosan jövő hangzavar miatt. Ha mindez egy felelőtlen szomszéd miatt van, akkor az idővel észbe kap, hogy mit csinál, feltéve, ha az intelligencia hányadosa eléri legalább az átlagot és nem egy szobanövényével egyenértékű. Az egy másik eset, amikor egy szemét bandáról van szó, akik direkt csinálják annak ellenére, hogy két évtized alatt már nem egyszer szóltál nekik és ezt már nem is teszed meg, mert felesleges, már csak kínodban átdübögsz.

2012. máj. 15. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!