Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy utcán,...

Miért van az, hogy utcán, buszon nem merem leszólítani az embereket, aki pl. mellettem ül vagy közelemben van?

Figyelt kérdés

15/F

Pedig nincs túl sok haverom, buszon van egy csomó korombeli akivel tudnék haverkodni.


2012. máj. 3. 18:09
 1/8 A kérdező kommentje:

*megszólítani

talán ez jobb szó

2012. máj. 3. 18:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon örülnék, ha egyszer leszólítana valaki, főleg ha nőnemű egyén. De rossz is lenne, mert úgy gondolom, hogy akar tőlem valamit, azért szólít le. És mindenben csak a rosszat látom.


Egyszer szólítsd el.

2012. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán mert a világ tele van sz*r szemét alakokkal, akik elvették az önbizalmad, és ezért nem mersz senki idegenhez hozzászólni, mert nem tudod milyen az adott ember, és félsz hogy ő (is) beléd rúg egyet. Legalább is, ha magamból indulok ki. (én se nagyon merek idegenekkel beszélgetést kezdeményezni)
2012. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En csak remelni tudom, hogy egy 15 eves meg nem talalkozott olyan sok sz.r szemet alakkal, akik ilyen nyomot hagytak volna benne.


Azert felsz megszolitani oket, mert felsz kilepni a komfort zonadbol. Senki nem szeret kilepni a komfort zonajabol, es hogy ez a zona milyen es mekkora az embertol fugg. Minnel nagyobb annal tobb dolgot tudsz megcsinalni.


Peldaul en kitagitottam a komfort zonamat annyira hogy barkit leszolitok az utcan barmilyen indokkal, de en mar 30 tul vagyok es gyakoroltam sokat. De peldaul ha elem allna az elnok vagy egy nagyon hires nepszeru ember, akkor odaig mar az en k.zonam sem erne el, hogy nyugodtan trecseljek vele barmirol; nem tudom miert van ez...


A k.zonabol valo kilepes egy nagyon jo gyakorlat arra, hogy uj dolgokat megismerj, hogy felfedezd onmagad.


Tegyel egy probat. Kezdd apro dolgokkal. Ne rogton azzal, hogy odamesz egy korodbelihez, hogy he haverkodjunk, hanem nezz ki magadnak egy artaltan nenit vagy bacsit es kerdezd meg toluk mennyi az ido, vagy melyik a kovetkezo megallo, vagy mittomen. Talalj ki barmilyen urugyet, a lenyeg, hogy szolitsd meg oket eld at milyen az amikor olyat csinalsz ami eloszor nem kenyelmes. Hidd el minel tobbet gyakorlod, annal ugyesebb leszel es kesobb a korosztalyodbeliekkel is siman leallsz dumalni.

2012. máj. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mert az emberek utaznak és nem bratyizni akarnak. valamikor, ha szimpatikus ember ül mellém és hangulatomban vok beszélgetek vele, de általában nem szeretem, ha bratyizni próbálnak a buszon, pláne, hogy vénasszonyok akarnak folyton fecsegni az időjárásról és egyéb problémáikról.
2012. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam leszólítani senkit, viszont ha valamit nem tudnék pl hogy egy utca merre van akkor azt meg merném kérdezni egy idegentől.
2012. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mert ne is szólj. nem spanolni szállok fel a buszra, hanem azért, hogy á-bol b-be jussak... utálom a pofázós embereket. -.- hihetetlen. elég sok van belőlük igy is.
2012. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bár nem ismerlek, feltételezem azért van, mert tartasz a reakciótól. Van benned egyfajta kishitűség, hogy esetleg támadásnak veszik a megszóltást és olyat szólnak vissza, amivel bántanak - ezt akarod eleve elkerülni.


A legfontosabb, hogy ezeket az elutasítókat a helyükön kezeld: ne vedd támadásnak a reakciójukat, hanem értelemzd úgy: ők nem a te embereid (és még jó, hogy ez rögtön az elején kiderült)

Ha ehelyett úgy állsz hozzá, hogy a barátkozás, új emberek megismerése fontosabb,és képes vagy az elutasítókon gyorsan túllépni és inkább a barátkozásra érdemesebb emberekkel foglalkozni, akkor könnyebb lesz.

2013. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!