Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hagyd itt mo-t, ha jobb...

Hagyd itt mo-t, ha jobb életet szeretnél és megteheted, szokták mondani a fiataloknak. De szerintem ez nem ilyen egyszerű, vagy mégis?

Figyelt kérdés

Sokan szoktak ezzel dobálózni a neten, több barátom is ilyen véleményen van, hogy itt hagyják majd az országot. De én a szüleim miatt nem tudnám itt hagyni ezt az országot...

Felneveltek, sőt jelen esetben még nevelnek még mindig! mert nem fejeztem be a tanulmányaimat. Tegyük fel sikeresen elvégzek mindent, lenne lehetőségem is itt hagyni az országot, de ezt hogy tehetném meg, mások hogy képesek erre?


Hát felneveltek, ami sok esetben 25 éves kort is jelent, egészen a diplomáig náluk laksz támogatnak miegymás. Persze vannak akik előbb kirepülnek, kolesz miegymás, de még sok esetben akkor is kapnak valamilyen támogatást. És eztán csak úgy képesek eltűnni az életükből? Hiába tudnák több pénzt hazaadni, azzal aztán ki vannak segítve... Ha messze laknék akkor meg jó ha fél évente hazajárnék... Legjobb esetbe talán negyed évente, de azt is csak az elején, és később az is elmaradozna.


Én úgy gondolok ezekre az emberekre, akik itt hagyják ezek után a szüleieket, hogy rászarnak a fejükre. És én ezt nem tudnám megtenni, mi erről a véleményetek?


Tudom, hogy jobb esetben egyszer mindenki felcseperedik és kirepül és ezt meg kell érteni a szülőknek. Csak nem mindegy szerintem, hogy néhány km-re vannak a szüleid és bármikor meglátogathatod őket, vagy néhány ezer km-re élnek tőled...


2012. máj. 6. 16:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egy dolog biztos. Itt maximum a szánalmas nincstelenségből tudod magad felküzdeni a tisztes szegénységig...
2012. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Elsős egyetemista vagyok. Nekem is azt mondják a szüleim menjek ki ha tudok. Való igaz, nem kellemes. De mennyivel lennénk előbbre, ha beleöltek pénzt, energiát a taníttatásomba és itt maradok ezek után is munka nélkül egy eltartott felnőttként? Nem lenne saját életem, hamar elszomorodnék. Kinek volna jó ez? Persze ha kapok munkát maradok, de ha nem, akkor bármennyire kötődöm én is, külföldön kell munkát keresnem.
2012. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Descence válasza:
Nevezzetek hülyének, de én ITT csinálom meg a szerencsémet!
2012. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!