Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki megköszön valamit,...

Ha valaki megköszön valamit, akárcsak egy kis jelképes gesztust, arra is mondani illik, hogy "szívesen"?

Figyelt kérdés
Vagy mik azok az esetek, amikor nem kell mondani (esetleg egyenesen nem odaillő), hogy szívesen, nincs mit, nem tesz semmit stb?
2012. máj. 12. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféle megköszönésre illik válaszolni minden helyzetben.
2012. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
bár elnézést, ha mondjuk a pénztárnál fizetsz és adod a pénzt, a pénztáros mondja, hogy köszönöm, akkor esetleg nem mondasz semmit, csak akkor, amikor adja a visszajárót és a blokkot, hogy én is köszönöm.
2012. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is épp ezen gondolkoztam tegnap.

Felszállt egy néni a villamosra, átadtam neki a helyet, mondta, hogy köszöni szépen, de én nem mondtam rá semmit, mert egyszerűen annyira hullafáradt voltam, hogy semmi kedvem nem volt válaszolni. Aztán mondta még egyszer, de akkor sem mondtam rá semmit. Aztán amikor szálltam volna le és ő ezt látta, megfogta a kezem, mondta megint, hogy nagyon szépen köszöni, és szép napot kíván...tök cikin éreztem, hogy nem mondtam neki már korábban, hogy igazán nincs mit, blabla..de tényleg nem volt erőm hozzá. :D

2012. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is volt már ilyen nénis esetem, én csak ránéztem és rámosolyogtam (vagy kicsit bólintottam is közben), szerintem ez felér egy "nagyon szívesen"-nel :). Az mostani esetem az olyan, hogy olyat köszönt meg az illető, amivel már régen "tartoztam" neki, úgyhogy, még én köszönhetném meg neki a türelmét, ezért érzem kínosnak, hogy én mondjam neki, hogy nncs mit, mert jogosan gondolhatná magában, hogy "még szép, hogy nincs mit". :))) Viszont mentegetőzni sem akarok, meg magyarázkodni a múlt miatt. Na, vihar a biliben, tudom, ez legyen a legnagyobb problémám. :D Csak tényleg vigyázni akarok nála az udvariasságra, egy havernál természetesen nem csinálnék belőle ekkora ügyet.
2012. máj. 13. 11:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt a megfelelő válasz az "Én köszönöm (a türelmet)!" lett volna. :)
2012. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a tanácsot! (Még nem késtem el, jövő héten írok neki vissza.)
2012. máj. 13. 14:39
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as ! annyira csak nem voltál fáradt ...

nem csodálom, hogy a néni vagy süketnek, vagy bunkónak nézett

még én is a múlt századból való vagyok, de már-már én is legyintek a sok bunkóságra :(

(43)

2012. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Most mi van? Átadtam a helyem, de nem volt kedvem "feleslegesen beszélni", mert sz.r napom volt, fáradt voltam, ennyi.

Szerintem akkor lettem volna bunkó, ha nem adom át...tudod, hogy hányan szokták átadni átlagban? Kb. 40 emberből 1. Nehogy már én legyek a bunkó. :D Tök szánalmas, amikor a 60 éves mama adja át a helyet a 70 éves mamának, mert a 20 éves lusta felkelni. Napi szinten találkozok ilyennel...

Én meg átadom akkor is, ha alig tudok a lábamon állni, legyen gyerek, felnőtt, vagy gipszelt kezű fiatal a "rászoruló". Erre én vagyok a bunkó. Hát jó... :D

Egyébként meg egy mosolyt én is mindig megejtek "szívesen" gyanánt, de ha épp nem néz rám, hát akkor "így járt".

2012. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
hát, akkor meg vagy dícsérve
2012. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy meg kell dicsérni, csak nem értem a hozzáállásod. :P
2012. máj. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!