Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Divat lett ilyen trehányul...

Divat lett ilyen trehányul írni? Ékezet nélkül, egyéb hajmeresztő újításokkal?

Figyelt kérdés

Ez újfent valami rajkodás,hogy egy csomóan direkt írnak ékezet nélkül?És mielőtt bárki beleszólna,nem,nem mobilról és nem,nem külföldről író emberekről van szó.Szándékosan angol billentyűzetet használnak?Vagy direkt odafigyelnek erre,mint pl. amikor valaki minden szava kezdőbetűjét nagynak gépeli?Könyörgöm akkor már ha csak a a helyesírásra figyelne üdítőbb volna elolvasni.


Alapvetően másokat a mai helyesírás állapota nem aggaszt?Olyan,mintha sötét bunkókból állnánk,ki.Lehet hogy ez csak a mérsékelten agyamputált fészbukkerekre igaz,de szégyenletesen siralmas.Egyesek netes írásképétől kötőhártya gyulladást kapok.



2012. jún. 20. 21:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok olyan van aki angol vagy más billentyűzetet használ, az is lehet hogy olyan a laptopja. Külföldön ezekhez olcsón lehet hozzájutni nem véletlen hogy valaki így ír még ha nem is akar akkor is.
2012. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De nem,félreérted.Osztálytársaim,otthonról,a f@szért kell így írni,eleve nem is így jönnek az agyamba a betűk magyar ember lévén,erre még pluszban oda kell figyelni.Ekkora marhaságot,energiát fektetni abba,hogy sz@rabbul írjunk?



A másik,hogy az emberek egy része,nem tudom,hogy siet,vagy be van nyomva vagy mi a bánat van vele,de olyanokat képes alkotni,hogy néha én magam kérdőjelezem meg,hogy jól beszélem-e a saját anyanyelvemet,annyira érthetetlen.


Erre jó példa,amikor bizonyos kommentek részben magyar szavak töredékéből,részben random lenyomott betűkből,részben hangulatikonokból állnak. Valahogy így:


"JajaXDaztsdfghÉnmegff:DDaztakrvaX)"


Ez annyira random hogy a szlengszótár sem meséli be nekem...

2012. jún. 20. 21:41
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, amiket leírtál. Mondjuk, a te helyesírásod sem százas, de legalább törekszel.

Sajnos hígulunk, már egyre kevésbé az intelligencia a lényeg, hanem minden más "nagyon fontos" dolog.

2012. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem régen angol billentyűzetem volt és mindig beszóltak h bénán írok ezért IT-s havert megkértem h mutassa meg a hajmeresztő billentyű kombinációkat a hosszú íhez úhoz stb..


xd


amúgy a 'rajok' direk írnak úgy mert nyomik

2012. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy szerintem nem is tudnak helyesen írni és nem is akarnak. A billentyűzetet meg nem nagy ördöngősség átállítani magyarra.

Van a családban tini, aki szintén ilyen trehányul ír. Nem is érdekli. Az iskolában felmentést kaptak a diákok, mondván nem tehetnek róla, az internet és a mobil használatára fogták. Siralmas.

2012. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Harmadik,egy két félrenyomott és elmaradt vesszőn kívül mi a nem százas benne?


Törekszem???Hát... a Magyar Nyelvápolók Szövetségének vagyok tiszteletbeli tagja.

2012. jún. 20. 21:52
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a "nehogy-má-megmondják-hogy-írjak" hozzállás dívik, az a menő, aki belesz@rik, és csak azért sem akar megtanulni magyarul. Ahogy a dacos ovisok. És szerintem az angol billentyűzenet is lehet ly-t csinálni, és lennie kell nagybetűknek, meg írásjeleknek is.


Én komolyan aggódok, hogy lassan, de biztosan elsüllyed a nyelvünk, ahogy 200 éve már majdnem megtörtént. Lehet, hogy még nagyon messze vagyunk tőle, de a folyamat érezhető.

2012. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Aggódom",de ezt most ne vedd komolyan.Szeretek néha helyesírásnáciskodni egy-egy sort,még a legjobb barátaimmal is.


Egyébként teljesen igazad van,engem is aggaszt a helyzet.Egyik oldalról túl sok a behozott szlengszó,holott kitűnően lehetne őket helyettesíteni magyar kifejezésekkel is.A másik oldalt pedig sok az ominózus paraszt,sok a VV Cristofel,sok az átlagos embernél jóval sötétebb és mégis celebszintre emelt ember.Ezek együttes munkáját pedig az erre kijelölt szervezeteknek sem könnyű ellensúlyozni.

2012. jún. 20. 21:59
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok. Oké, nem vitatom el a titulusod, de a vesszők és egyéb írásjelek utáni szóközökkel például mi a helyzet? Az nem elgépelés, hogy mindent egybeömlesztettél. A vesszők hiánya meg egy Grétsy-palántánál nem megbocsátható, ne haragudj. Ha kritizálunk, tegyük azt úgy, hogy minket ne lehessen elmarasztalni.
2012. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igazad van. Mentségemre legyen, hogy már régóta nem szoktam space-t nyomni az ilyenek után, mert ez már sokszor nem is elvárás gépen írt szövegekben ( az automatikus hibajavító sem húzza már alá a legtöbb esetben ). Ez pedig leginkább azért van így, mert esztétikai szempontból kevéssé találták zavarónak a helyköz kihagyását, ugyanis gyakorlatilag egy kis híj még mindig marad a karakterek között.


Ettől függetlenül a kommentek gazdáinak nagy részénél még rengeteg mindent lehet kritizálni.

Egyébként nem véletlenül írtam, hogy csak tiszteletbeli tagja. Aktívan egyáltalán nem tudok sajnos semmilyen munkájukban részt venni, mivel más felé orientálódtam, az életemben viszont fontosnak tartom, hogy épen tartsam a nyelvet a környezetemben.

2012. jún. 20. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!