Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Divat lett ilyen trehányul...

Divat lett ilyen trehányul írni? Ékezet nélkül, egyéb hajmeresztő újításokkal?

Figyelt kérdés

Ez újfent valami rajkodás,hogy egy csomóan direkt írnak ékezet nélkül?És mielőtt bárki beleszólna,nem,nem mobilról és nem,nem külföldről író emberekről van szó.Szándékosan angol billentyűzetet használnak?Vagy direkt odafigyelnek erre,mint pl. amikor valaki minden szava kezdőbetűjét nagynak gépeli?Könyörgöm akkor már ha csak a a helyesírásra figyelne üdítőbb volna elolvasni.


Alapvetően másokat a mai helyesírás állapota nem aggaszt?Olyan,mintha sötét bunkókból állnánk,ki.Lehet hogy ez csak a mérsékelten agyamputált fészbukkerekre igaz,de szégyenletesen siralmas.Egyesek netes írásképétől kötőhártya gyulladást kapok.



2012. jún. 20. 21:25
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
fészbukkerek :D ezen besírtam.. :D
2012. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Angol billentyűzettel is lehet magyar ékezetes betűket írni akárcsak magyarral, ha átteszed a betűkészletet magyarra (az enter környéki gombok átváltanak ékezetes betűkre). Ettől függetlenül, külföldiek angollal szoktak írni (ahogy én is), mert azt szokják meg, s nem akarják keresgélni, melyik ékezetes betű hol van, mellesleg felcseréli az y és a z betűket, és borzasztóan idegesítő, hogy mindig azt látod, hogy a z-t és az y-t nem jól írtad. Én magyarországi kollégáim kedvéért ékezetes betűket használok, itthon nem használom őket, csak ha valami publikusat vagy hivatalosat gépelek.
2012. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!