Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az 1980-as években a fiúk/férf...

Az 1980-as években a fiúk/férfiak még tényleg nem hordtak szandált, papucsot nyáron sem?

Figyelt kérdés
Tehát nem volt olyan elfogadott, mint manapság?

2012. jún. 24. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A szandál bőven elfogadott volt, sőt. strandpapucsban, mezítláb viszont annyira nem.
2012. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Vidéken sokan jártak mezitláb is kisebb távokra, pl kapálni a telekre stb.
2012. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Szandált hordtak, volt aki zoknival, volt aki anélkül, teljesen rendben volt az a viselet, szerintem a mai napig az. Persze egy fiatal férfinak jobban áll zokni nélkül, de egy idősebb férfi meg talán pont, hogy zokni+szandálban néz ki jobban.

Ez csak mostanában, az utóbbi 10-15 évben lett kitalálva, hogy ciki.


Papucs viszont nem volt, csak otthoni, és az számított égőnek, ha valaki abban csoszogott le a boltba. Az olyan igénytelen dolog volt, inkább vidékies, ha úgy tetszik parasztos.

A papucs akkor jött divatba, mikor én 14 éves voltam, vagyis '93-ban. Előtte csak szandálban jártak a nők az utcán, munkahelyre, stb.

Papucs csak otthonra, strandra volt elfogadott.

2012. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Férfiak is akkortájt kezdtek el papucsot hordani, úgy '93-tól. Ez náluk elég igénytelen viselet szerintem, nőknél is csak akkor lehet valamelyest kiegyezni vele, ha magassarkú, vagyis nem verődik hozzá a talphoz minden egyes lépésnél.

Vérciki az az otromba klaffogó hang, egy igényes nő nem vesz fel ilyen (lapos) papucsot. Persze férfi sem.

2012. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarom megbántani a vidékieket vagy mezőgazdasággal foglalkozókat, inkább úgy írnám, hogy nem vidékies stílus volt, hanem munkás stílus.

(munkáscsaládból származom :P, de sosem viselkedtünk úgy, mint egy kulturálatlan, viselkedni nem tudó ember)

2012. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Én ma is szívesen járnék mezítláb nyáron, pedig lány vagyok. De az ember nem teheti meg, mert hülyének néznék, és, mert sok az összetört üveg mindenhol. (nem Budapest)
2012. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Volt olyan, hogy Tisza fürdőpapucs. Emlékeim szerint nyáron abban mászkáltunk. Szandál ciki volt fiúknak.
2012. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Mezítláb csak a cigányok jártak.
2012. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
Képzeld, már Cézár idejében a rómaiak is szandálban jártak. Ha megnézek egy ókori fényképet az 1930-as évekből dédnagyapám szandálban van. A dinoszauruszok idejében (1960-as évek) is szandálban jártunk és akkor jött divatba a vietnámi papucs (az a gumi talp egy pántal az ujjak közöt) krisztus papucsnak is hívtuk.
2012. szept. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ennyi szabadon látható lábkörmöt és lábujjat csak kb 15 éve látok, régebben nem tette ennyi pasi ki közszemlére a bütykeit.
2013. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!