Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férfiak, szerintetek furcsa,...

Férfiak, szerintetek furcsa, ha a nő megköszöni, hogy kinyitottátok neki az ajtót, vagy előre engedtétek őt?

Figyelt kérdés
Én mindig megköszönöm (idegeneknek is), de már rengeteg furcsa pillantást kaptam érte, és azt vettem észre, hogy nem nagyon szokták ezt megköszönni. Tényleg az a normális, ha nem mondunk semmit, és rám most azt hiszik, hogy egy idióta vagyok, de legalábbis fura, vagy ez így illik és a legtöbb ember tuskó?
2012. máj. 12. 01:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

én meg szoktam köszönni, de sose néztek még rám furcsán... Magyarországon élsz? azon belül hol?


35/N

2012. máj. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában én is megköszönöm. 20 L
2012. máj. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is megköszönöm. Szerintem bunkóság ha nem. Van olyan fiú akit zavar ha maga elé kell engednie valakit. Nem ez volt a gond?
2012. máj. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Nekem mindig rossz érzésem támad, ha egy nő nem értékeli, hogy kinyitom előtte az ajtót. Persze természetes dolog, de akkor is jól esik ha megköszönik.
2012. máj. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a természetes, ha a férfi előre engedi a nőt, és az a természetes, ha a nő ezt megköszöni.
2012. máj. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a tuskó aki nem köszöni meg. Nem is értem, ha egy férfi olyan udvarias, hogy kinyitja nekem az ajtót, akkor biztos nem néz rám furán, ha megköszönöm. És eszembe se jutna, hogy ne köszönjem meg.
2012. máj. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Ez csak az Amerikamajmolás következménye, ahol az egyenjogúság nevében a nők még pert is indítanak a férfiak ellen, ha az általad leírtakat "követik" el.
2012. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem furcsa, egyáltalán. Ugyanakkor én nem szeretem, ha kinyitják előttem az ajtót, sőt sokszor én engedem magam elé a férfiakat, volt már, aki nagyon meglepődött.
2012. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Szerintem a legtöbb férfinak ez kifejezetten jól esik. Legalábbis nekem biztosan. :)


19/F

2012. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Budapesten élek, a legutóbbi ilyen eset csütörtökön volt. Az egyetemen két épületet egy függőfolyosó köt össze, és az egyik végén a velem szembe jövő fiú előre engedett, én megköszöntem, az ő arcára meg kiült a mély megdöbbenés. De lehet, hogy csak meglepődött, hogy tényleg lány vagyok, elvégre is ez a műegyetem :) De akkor továbbra is lelkesen köszöngetni fogok. Engem egyébként nem zavar, ha előre engednek, sőt, egyáltalán nem látom mi vele a baj. Nekem jól esik, mint ahogy az is ha egy férfi elveszi tőlem ha valami nehezet cipelek, és egyáltalán nem érzem megalázónak vagy szexistának. :) Ezért szoktam mosolyogva megköszönni, mert nekem jól esett, amit csinált, nyilván neki is jól esik a visszajelzés, hogy örültem neki.
2012. máj. 12. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!