Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért számít illetlen dolognak...

Miért számít illetlen dolognak a meztelenség?

Figyelt kérdés
Az nem válasz, hogy "mert civilizáltak vagyunk".
2012. jún. 25. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először a hideg ellen öltöztünk fel, és mivel emiatt nem láttuk egymás bizonyos testrészeit, kialakult, hogy az a másik intim szférájának része, és védendő, takarandó. (Korábban is lehetett ilyen intim szféra, talán a távolságban, alvóhelyválasztásban, stb.)
2012. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Mert csak csoportokba szerveződve tudjuk fenntartani magunkat. Az állatok világában azok a fajok, akik szintén csoportba szerveződnek az életbenmaradásért, általában 2 stratégiával élnek, vagy ennek a kettőnek a mixével: csak a vezér párosodhat, illetve csak akkor párosodnak, mikor a nőstényen látszik a megtermékenyíthetőség (pl bonobóknál, páviánoknál az élénk ülep). A párválasztó fajok pedig többnyire nem egy csoportban élnek, ketten próbálják felnevelni az utódot, vagy néha csak a nőstény egyedül.


Tehát, az ember csoportban él, és párválasztó, de, ami a legfontosabb, az állatvilágban pedig egyedülálló módon a nőnek rejtett peteérése van, így az emberi faj mindkét neme szaporodásra kész szinte bármikor, a hímek pedig ugorhatnának is a nő(sténye)kre. De, ha ez így működne, rövid úton kihalt volna az emberiség, mivel mi a szervezettségünknek és a gondolkodásunknak köszönhetjük az életbenmaradásunkat, nem az erőnknek vagy a gyorsaságunknak. Így, felismerve a ruházkodás nyújtotta előnyök közül a takarást is, mint a másik fél megkívánásának egyik legjobb ellenszerét, ez egy hallgatólagos "törvény" lett.

2012. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 eNerdzsy ***** válasza:
69%
Nem is azt mondom, hogy illetlen - inkább csak szokatlan.
2012. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 yuda ***** válasza:
61%

Az időjárást elmondták, mondok mást.

Az ember kifejezi magát a ruházkodásban.

Ránézésre lehet az öltözködése kihívó, elegáns, távolságtartó, visszataszító, ..valamilyen szekta tagja, ..társadalmi réteghez tartozó stb.

Ráadásul legtöbb ember nem túl szép látvány meztelenül, míg mondjuk elegánsan felöltözve kifejezetten esztétikus.

2012. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

A lepontozóknak ajánlom, olvassák el Jared Diamond evolúcióbiológus A harmadik csimpánz felemelkedése és bukása c könyvét:)


De érdekes, szinte ugyanazt írtam le, mint az első válaszoló, csak részletesen kifejtve, okokkal és okozatokkal. Bár, lehet, hogy a szövegértés volt nekik nehéz.

2012. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Mert senki nem kíváncsi mások csüngő mellére, heréjére, sörhasára, pattanásos valagára és így tovább. Továbbá guszti látvány lenne, amikor utazol a villamoson és mikor felállsz, akkor ott marad utánad az előváladék/fehérfolyás tócsád. Soroljam még? Ez egy ritka hülye kérdés volt. Javaslom csapd fel az értelmező szótárt a "szemérem" szócskánál..
2012. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem számit illenlen dolognak. Ez neveltetés kérdése, kihogyan viszonyul a saját testéhez.

Még mindig van pár természeti nép akik meztelenül élnek az őserdőben vagy afrikában. Régen még az olimpiai játékokon is meztelenül versenyeztek.

A középkor és a vallás hozta azt a nagyon prüd társagalmat, és a szocializmus itt nálunk tovább fokozta.

2012. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megköszönönném, ha ti nem pontozgatnátok, én tettem fel a kérdést, és számomra hasznos némely válasz. A hasznosság nem azt jelenti, hogy egyezik vagy nem egyezik a véleményünk, köszönöm. És nem like meg dislike gomb.
2012. jún. 27. 07:03
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Azon kívül amiket előttem leírtak, még hozzátenném hogy a ruha megvédi a testet, nem sérülsz meg olyan könnyen.
2012. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
16:45 . igazad van!!
2012. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!