Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek túlnyomó többsége...

Az emberek túlnyomó többsége miért azzal van leggyakrabban elfoglalva, hogy mit csinál (t) a másik, miért csinálta, kiféle, miféle, miért csinálta ezt, miért azt? Miért nem saját magukkal vannak elfoglalva?

Figyelt kérdés
Ez a jellegű viselkedés, más után való szimatolás, másról való susmus, pletykálkodás, nyomozgatás szerintem borzasztó primitív dolog. Ez főképpen a nőkre jellemző, de persze vannak bőven férfiak is ezen a téren... Én mindig EL TUDOM MAGAMAT FOGLALNI ÉRTELMESEN és NEM MÁSOKRÓL DUMÁLOK ÉS SZIMATOLGATOK UTÁNUK.
2009. júl. 8. 14:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék ehhez, hogy én mindig kimaradtam és ki is maradok efféle pletykálkodásból, pusmogásból, nyomozgatásból bárki kapcsán, mert nem érdekel. Ezt már közöltem is a kolléganőkkel. Nemrég új lakásba költöztem a párommal és meghökkenve hallom a páromtól, hogy velünk kapcsolatban is már pusmognak olyan dolgokról, amik igazak ugyan, hivatalos tények, DE!!! az égvilágon senkire, pláne idegenekre, a többi lakóra nem tartoznak....
2009. júl. 8. 15:02
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez az irigy magyar mentalitàs! Hol van màr az àrpàd korszak /bocsi a 'à' kisbetüt, de nincs nagy ezen a francia billentyüzeten/ Mindenki a màsét nézi, a màsikéra irigy! Pl. itthon voltak Fr.bol sogorék, persze a kocsijuk horpadt és kicsit régebbi tipus, de megbizhato, mindenki azzal nyagatta öket hogy miért nem cserélik le jobb màrkàra vagy csinàltatjàk meg! Minek? Fr. jo formàn nincs olyan auto amin nincs horpadàs, ezért se vesznek ujat! Senki nem azzal méri az embert hogy milyen autoja, hàza, àllàsa van! Itt bezzeg, pfff! Hagyjuk!
2009. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

sajnos én sem értem. ha az emberek azt aaz energiát a saját munkájuk, saját céluk elérésbe fektetnék, amit azzal pazarolnak, hogy más éppen mikor, kivel, hol és miért, akkor sokkal előrébb lenne ez az ország.


sajnos csak nagyon kevés ember képes elfogadni másokat, más gondolkudásokat.


ez erre az oldalra is jellemző, ha olyan kérdéseket olvasok, amiből egyértelműen az derül ki, hogy a személyes dolgoknál is a mások, kívűlállók véleménye a fontos és nem az, hogy én mit szeretnék, hanem majd mit gondol a másik rólam.


ezt elöttem megszólaló példája nagyon tükrözi (milyen autód van és miért nem veszel újjat?)

2009. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége sajnos csak a másik ember dolgába tud beleavatkozni,és ha úgy adódik akkor a másik kárán örülni...Ismeritek a mondást..."dögöljön meg a szomszéd tehene is"..Szerintem ez azért van,mert mindenki a másikban keresi a hibát,és nem akarja tudomásul venni,hogy a saját háza táján is baj van...Inkább foglalkozik a másikkal így a ő problémája nem lesz előtérben....Nem beszélve a sok unatkozó emberekről.Ők abban találnak örömet,hogy ki tudja a legjobban idegileg kikészíteni a másikat...Sajnos ez mindig így volt,és így is lesz...Ez a magyarok "öröksége"..:( ...Tisztelet a kívételnek hisz vannak rendes emberek is szerencsére...
2009. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2009. júl. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Mintha ez a kérdező most nem épp másokkal lenne elfoglalva, hogy mit, miért, kiféle, miféle stb. Miért nem saját magával van elfoglalva? Ezt a hülyeséget. Ennyi erővel bárkibe bele lehet kötni, aki nem egész álló nap a falat bámulja, és csak a minimális közlésekre szorítkozik a másokkal való kapcsolattartásában.
2009. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nos, az ilyen ronda viselkedéstípusok, továbbá az emberi álnokság, hazugság, sunyiság miatt sokkal jobban szeretem az állatokat. Az állatok őszinték, nem tudnak hazudni, az állatok lelkivilága fantasztikus.
2009. júl. 9. 09:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért is lett lepontozva a példa link? Egyeseknek nincs önkritikája? :-)

Nem baj, engem is zavar ez a viselkedés, mert előre nem visz. A fölöttünk lakó szomszéd is ezt csinálja velünk, rosszindulatú pletykákat terjeszt rólunk mindenfelé, ő meg folyamatosan a liftbe dohányzik (pedig mindenki tudja, hogy tilos), és már nem egyszer áztatott el minket, tavaly nyáron pl. úgy, hogy a villanykapcsolónkból folyt a víz. Ezzel nem dicsekszik senkinek, de minket mocskol. Lelke rajta...

2009. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről mindig az jut eszembe, hogy fiatalon férjhez mentem és egyből elkezdtek pusmogni, hogy biztos csak azért, mert jön a baba (persze nem jött, csak szerettem volna férjhez menni szerelemből). Nekem ez nagyon rosszul esett akkor. Nem tudom felfogni, hogy miért mással kell foglalkozni és az emberek miért lelik örömüket másnak a problémájában vagy miért találnak ki nem létező dolgokat. Valahogy könnyebb mással foglalkozni, mint magukkal, mert így nem kell a saját hibáikkal, problémáikkal szembesülni? Valószínűleg ez lehet az ok.
2009. júl. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 11:24



nálunk meg azon szüttyögtek, hogy miért nincs még babam biztos valami nem stimmel ....... :D:D:D

2009. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!