Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy azoknak az embereknek, akik napi szinten beugranak hozzánk, és sokszor egész napokat-estéket nálunk töltenek, meg sem fordul a fejükben, hogy behívjanak, ha véletlenül elmegyünk a házuk előtt?

Figyelt kérdés
Szeretjük a társaságot, mindig tele van a házunk barátokkal, akik váratlanul betoppannak, és egyre zavaróbbnak érzem, hogy soknak az évek alatt egyszer nem láttuk az otthonát, semmi ingert nem éreznek, hogy elhívjanak, behívjanak. Kihasználásról szó sincs, szeretnek minket, sosem érkeznek üres kézzel, csak érthetetlen számomra, amikor a saját házuk előtt képesek velünk akár egy órát is beszélgetni anélkül, hogy behívnának.

2012. jún. 30. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megvan az okuk rá. Általában akkor van ilyen, ha pl. az illetőnek nem olyan szép a lakása és szégyelli, vagy pl. ott lakik a nagymama, aki nem szenvedheti az idegeneket. Millió oka lehet ezeknek.
2012. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most hogy kérdezed: én ugyanezt Bács-Kiskun megye déli részén tapasztaltam. Pestiként jártam oda - volt ott egy kis házam. Nagyon jó ismerősökre, barátokra találtam, akik szívesen jöttek hozzám, de csak nagyon hosszú ismeretség után hívtak be az otthonukba. Valószínűleg arra gondolhattak: "mit szól ahhoz egy pesti, hogy nyári konyhában főzök, a konyhakertből szedem a zöldséget..?" Aztán megismertek, és megtudták, mit szólok: tisztelem, becsülöm és elismerem őket..a szorgalmukat, a szép házukat, az egész szemléletüket és életmódjukat. Attól kezdve már kölcsönösen látogattuk egymást, baráti bizalommal.
2012. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!