Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik kimennek Angliába magyaro...

Akik kimennek Angliába magyarok, miért beszélnek facebookon egymás között angolul?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ez valami felvágás, vagy divat, hogy ők Angliában vannak, és angolul beszélnek a magyarokkal is, de lehet csak azért, hogy értsék az angol ismerőseik is miket beszélnek. Bár nem mintha az angol ismerősök bármi jelét is adnák, hogy érdekelné őket, nem is kedvelik, nem is szólnak bele.

2012. júl. 2. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki kimegy Angliába azért teszi, hogy legalább míg itt van, tanulja a nyelvet. Sok ismerősöm is kiment már, és vagy kerüli a kint élő magyarokat, vagy pedig angolul beszélnek egymással, mert így az egész semmit nem ér. És ez nem sznobkodás, hidd el :)
2012. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki éveket tölt más nyelvű országban, néha bizony más nyelven gondolkodik. Én is voltam ezzel így, bár számolásnál mindig visszaváltottam magyarra, és minden családi üdülés itt volt tartva a rokonok, itteni barátok között.
2012. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itt pontosabban arra gondolok, hogy kimennek fél évre, vagy 1 évre max., nem ott lakni. Mondjuk mindegy végülis, csak feltűnt.
2012. júl. 2. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem mentem ki, de gyakran beszélgetek az ismerőseimmel angolul Fb-n. És ők is magyarok.
2012. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az Angliában élő magyar generáció nem valami összetartó.Nem arról híresek.


Az magyar-amerikaiak viszont jóval összetartóbbak.Őrzik a hagyományaikat.

2012. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
engem is zavar.....5 éve élek Angliában, de sosem kommunikálok magyarokkal angolul sem élőszóban, sem virtuálisan......"kedvencem", amikor magyar házaspár beszéli meg a napi dolgaikat a Facebookon angolul :-p szerintem szánalmas, és semmi köze ahhoz, hogy egész nap az angolt használják........
2012. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik unokatesóm évek óta kint él és angolul ír facebookon. Gondolom azért mert vannak olyan barátai is akik nem tudnak magyarul. Vannak persze magyarok is kint de van néger meg mindenféle szedett-vedett ember és az angol a közös nyelv.
2012. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!