Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Új Himnusz ötletek: Ha himnusz...

808 kérdése:

Új Himnusz ötletek: Ha himnuszt cserél egy nemzet, talán a gondolkodás is változhat? Pl: Olasz, Francia himnusz az emberek többségében pozítiv energiákat kelt!

Figyelt kérdés

2012. júl. 8. 01:00
1 2
 1/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Igen, a magyar Himnusz nagyon lehangoló. Talán jobb lenne helyette egy új, jobb.
2012. júl. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekem tetszik a himnuszunk. Lehet hogy szomorkás,de valljuk be, nagyon szép..

Az angol barátainknak lefordítottuk egyszer,és gyönyörűnek tartják.

2012. júl. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ideje lenne egy újnak.
2012. júl. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem a himnuszon múlik, hogy hogyan gondolkodik egy nemzet, hanem a himnusz tükrözi a nemzet gondolkodását.
2012. júl. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
ezekszerint a magyar eléggé depressziós egy népség...
2012. júl. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez így van, a magyarok depressziós népség. Nem hallottad még?


"Magyarországon becslések szerint négyszázezer depreszsziós van, de ennél jóval többen - a lakosság 15 százaléka - élt már át életében orvosi értelemben vett depressziós időszakot. Dr. Kopp Mária, a SOTE Magatartás-tudományi Intézete igazgatójának kutatásaiból tudható, hogy minden ötödik magyar krónikus stressz, illetve a lelki leszakadás állapotában van, minden harmadik életminőséget rontó depressziós tüneteket mutat. A negatív lelkiállapot pedig a korai, 65 év alatti halálozás legfontosabb előrejelzője."


"Csernus Imrével szólva a mosolytalan emberek országa a miénk, a megkeseredettség ilyen koncentrációban egyedülálló a világon. Mondhatni: levédhető, listázható hungarikum."


Keress rá a neten, írnak néhány érdekességet. Az biztos, hogy a himnuszunk megváltoztatásával nem lesz jobb itt élni. Inkább a parlamentben ülőket kellene lecserélni, talán az segítene, persze mindent azért rájuk sem foghatunk.

2012. júl. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
basszus, még csak 17 éves vagyok, de a felsoroltak közül jó pár rám illik. nem szándékozok 65 év elött meghalni
2012. júl. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Rákosi Mátyás annak idején felkérte Kodály Zoltánt és Illyés Gyulát, hogy írjanak új himnuszt. Ugyancsak a "pozitív energiák" miatt. Szerencsére nem vállalták. Szerintem jó a himnuszunk. Zeneileg és irodalmilag is remekmű, és nagyon is pozitív kicsengése van: jókedvet, bőséget, víg esztendőt kér ránk Istentől.
2012. júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

A nemzeti dal már sokkal ösztönzőbb.


Szerintem is kellene egy új himnusz.

2012. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy új himnusz nagyon hasznos lenne.

Unjuk már a sok siránkozást!

2012. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!