Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan élnél hajléktalanként?

Hogyan élnél hajléktalanként?

Figyelt kérdés
tegyük fel h hajléktalan leszel hosszabb távra. Hogyan élnél? hova mennél ételért? keresnéd-e az éttermek, kajáldák szemetesét, vagy koldulnál és abból vennél? innál? dohányoznál? hol próbálnál aludni? komoly válaszokat szeretnék, mert érdekel mások hogyan viselkednének. nem a megoldás foglalkoztat hogyan lehet kitörni hanem a személyes vélemény ahogy te megélnéd.

2012. júl. 15. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Felmennék az első tízemeletes tetejére, meginnék egy kis üveg pálinkát, elszívnék egy cigarettát, átgondolnám az életemet, imádkoznék egyet, kérném Istent, hogy bocsássa meg, amit most tenni fogok, aztán....
2012. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Marha egyszerűen. Összetarhálnék annyi pénzt amennyiből tudok venni egy fegyvernek látszó tárgyat ,lopnék egy gyors motort, aztán irány a bank, vagy egy pénzszállító.Ha elkapnak az sem gond ,ellátás ,kaja fedél lesz a börtönben.De ha összejön, irány hawaii...:)
2012. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dettó, mint az előző! Amúgy nem annyira tudok elképzelni olyan szituációt, ahogy az legyek.
2012. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem költeném alkoholra a pénzem és bármilyen munkát elvállalnék.
2012. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért feladnád az egész életedet, mert pillanatnyilag nincs tető a fejed felett?


Én szerintem először körbejárnám a hajléktalan szállókat. Kaját Lidl/Aldi/Tesco konténeréből megoldanám (nem tudom, ki mennyire van vele képben, de eszméletlen - és egyben felháborító-, hogy miket ki nem dobnak.)

Pia, cigi kilőve. Most sem élek vele, miért pont hajléktalanként kezdeném el, mikor még pénzem se nagyon lenne rá?

Télen valami meleg helyen csöveznék. (Pláza, áruház, ezeknek a (fedett) parkolója, meki, vasútállomás, vagy ugye ismét csak a hajléktalan szálló.

Próbálnék nem nagyon lezülleni, lehetőség szerint mosakodni (nyilvános mosdók, tópart, folyópart) és megtartani az ápolt megjelenés látszatát, hogy ne hajtsanak el rögtön mindenhonnan.

2012. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szerintem is az ápoltság nagyon sokat számítana ahhoz hol lehetnék napközben.

a kaja kidobós példa nagyon jó, személyesen tapasztaltam este tescoban h én még levettem a polcról egy péksüteményt, de rá 1 percre már dobták ki őket.

sok helyről lehetne így kaját beszerezni az tuti.

2012. júl. 15. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Városban nem lehet éhenhalni,ismerek hajléktalant aki egy adott bolthoz jár és ami ott lejárt szavidejű azt megkapja és szépen jóllakik vele,nem is kell kukából kiszednie.Tisztálkodás sem gond,annyi nyilvános hely van ahol van csap,és wc,benzinkutak plázák (ha normálisan nézel ki a bizt.őr sem szúr ki)de jó időben ott a folyó, tópart, sok nyomós közkút. Szappan- borotva filléres dolog,persze nem a márkásra gondolok még egy 300ft-os deosprayre is futná ,szóval nem kell büdösbogárnak lenni.Turkálóban 2-3száz ft ért faxa ruhák akadnak.Ha napi 2-3ezret összetarhálnék ami nem sok ,meg nem mondaná senki hogy hajléktalan vagyok és innen már csak egy ugrás valami meló,aztán egy olcsó albi.
2012. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is keresnék pár megbízható barátot. Olyanokat, akik nem lopnak egymástól, nem isznak, akarnak emberhez méltó kürülményeket. Falkában az erő, így valószínűbb, hogy nem vernek meg vagy lopják el azt a keveset ami van.

Egy ilyen csapattal keresnék egy foglaltházat, takartítanánk, megjavítanánk amit csak lehet. Lomtalanításból szereznénk bútort.

Kaját össze lehet dobni. Egy emberenk nehezebb megélni, mert egymaga dönti el, hogy mi legyen a kaja. Sok emberre könnyebb főzni, megösszesítve olcsóbb is egy napi étel fejenként. Egy csoport több kontrollt ad, és garanciát ad arra, hogy mindig legyen mit enni, mégha egyedül nem is tudott ép valaki elég ételt összeszedni. A legtöbb hajléktalan diabéteszes vagy alultáplált, ezt így el lehetnek kerülni.


Emellett alkalmi munkát keresni és valahogy visszailleszkedni a társadalomba. Ha más nem, virágot vagy hasonlót árulni valahol.

2012. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlenül osztom, hogy csapatban az erő. Legalábbis hajléktalanként szerintem nem. Azért nehéz, mert egyedül kell eldöntened, hogy mit egyél? Hát ez legyen a legnagyobb bajod. :)

Csak egy gyenge példa. Összelejmolsz utcán egy kenyérre való összeget. Ha egyedeül vagy egy kenyér elég kb 2 napra. Ez csapatban egy fél nap alatt elmegy.

2012. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!