Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van egy rokonom, aki állandóan...

Van egy rokonom, aki állandóan "megszakért" engem, mit hordjak, mit egyek, hogy éljek stb. , mintha én egy kripli lennék, aki magától semmit se tud kitalálni, hogy rázzam le? Akár bólogathatnék is udvariasságból az okoskodására, de eléggé idegesít?

Figyelt kérdés
Ráadásul személy szerint én pocséknak találom az ő ízlését. De olyan stílusban oktat ki állandóan, mintha most jöttem volna Mucsaröcsögéről, aki még divatlapot nem vett a kezébe életében, és zsírt zsírral eszik a kamrából. Ő meg az "űrinő", aki próbál oktatni a "nagyvilág dolgaira".....
2012. júl. 16. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod elkerülni? Ha sokáig semleges képet vágsz, akkor egy idő után megszokták unni. Vagy mondd meg egy másik rokonnak, vagy ismerősnek, aki szokott vele találkozni, hogy beszélgessenek rólad és hozza fel ezt a témát, pl.: hogy ő mennyire nem szereti, hogy az xy barátja megmondja neki, hogy mit hogyan csináljon, hogyan viselkedjen, de udvariasságból jó pofát vág hozzá, de legszívesebben pofán csapná." Talán így magához tér, ha látja, hogy fapofával hallgatod végig, és talán veszi a lapot.
2012. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Óh ne is mondd, mintha magamról olvasnék. Nekem is ugyanez a problémám, annyira idegesítő, de mivel rokon, nem sokat tud tenni az ember. Ha már nagyon felidegesít jól kiosztom aztán kész. Vagy ha tehetem, egyszerűen kerülöm vele a beszélgetést. Ő azt szokta csinálni, hogy előbb pár mondatban lefikázza a dolgainkat, aztán órákig saját magáról és az érdemeiről regél. Na akkor szoktam ott hagyni.
2012. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez így tetszik, ezt én így szeretem, most váltsunk témát.
2012. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, a legutóbb nekem ajándékozott divatbigyóit visszaviszem neki, hogy sajnos nem tudtam használni feleslegesen ne álljanak nálam. Hátha érti a célzást.
2012. júl. 16. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
2. voltam. Ne harcolj, ne vidd vissza neki. Adta, tartsd meg, nem így kell revansot venni. Ha valaki ad valamit, azt biztos nem rossz indulatból adja, az én sógornőm is ellát néha dolgokkal, nem bunkóságból. Ha szavakkal bánt, akkor szavakkal próbáld elintézni, így a korrekt. Ne lásson rajtad gyerekes dacot, mert azzal csak megerősíted őt.
2012. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!