Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magánorvosnak mit mondanak a...

Magánorvosnak mit mondanak a kezelés végén, ha fizetni szeretnének?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de délután megyek dokihoz, most először egyedül, és nem tudom, hogy mit szoktak mondani. :-s Mivel tartozom? vagy Mennyivel tartozom? Vagy mit? És a dokinak kell fizetni vagy az asszisztensnek? :-s
2009. júl. 15. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánorvos, tehát legálisan fizetni kell fix összeget, akkor van, ahol előre kérik a pénzt, mikor odamész vagy utána az asszisztensnél kell fizetni, de van, ahol az orvosnak kell. Ezt majd adja a szituáció, ne félj, úgyis fognak szólni, a pénzt nem hagyják veszni. Ez mindenhol máshogy van, szóval nem lehet így megmondani.
2009. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
"mennyi lóvé kő?"
2009. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol a kezelés árlistája publikus, és kirakják a váróba, így a beteg már előre tudja, hogy kb. mennyibe fog kerülni 1-1 kezelés. Az én fogorvosom magán doki, ott mindig a kezelés végén az asszisztens szól, és nála kell fizetni. Ha nem azonnali, hanem több nap-alkalom volt a kezelés, akkor csak a legvégén kellett fizetnem, előre tőlem még sehol nem kértek pénzt magánorvosnál, de lehet, hogy van, ahol előre kérik, de nekem az a tapasztalatom, hogy inkább a végén szokták. Szóval ők szólnak, neked nem kell rákérdezni. Esetleg, ha nagyobb összegű kezelésről van szó, akkor kérhetik több részletben, egy előleget előre, a többit meg a végén, még ezt szokták.
2009. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szólnak, akkor a kezelés végén kérdezd meg, hogy mennyivel tartozol?
2009. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt szoktam kérdezni, hogy mennyivel tartozom?
2009. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ők mondják: "Szíveskedjen a recepcióra fáradni, ott készítik el a számláját."
2009. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, összejött! :)
2009. júl. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!