Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet tenni, ha kibírhatat...

Mit lehet tenni, ha kibírhatatlan, hangoskodó család lakik a telkünk szomszédságában?

Figyelt kérdés
Családi házunk szomszédjában beköltözött már évek óta egy család. 3-4 gyerekkel. Rettentő hangosak és elviselhetetlenek. Persze, gyerekek, játszanak, de többi szomszédban is van gyerek, de azok nem ordítanak, sípolnak, üvöltöznek egész nap. Szerintem ez nem teljesen normális, ahogy üvöltöznek egész nap, a szülők nem nevelik őket. Azok is csak ordibálnak egyfolytában. Családi összejöveteleket is tartanak és állandóan hangoskodnak. hétvégén reggelente állandóan felújítanak valamit, szóval mindig van valami. Kiborító :-( Tudom, tudom, tényleg gyerekek, de minden nap már sírva fakadok, hogy fél perc nyugalmunk nem lehet, saját kertünkbe nem tudunk kiülni pihenni. Nem lehet ez ellen tenni valamit? Nem lehet velük értelmesen beszélni sem...elkeserítő ez a helyzet.
2012. júl. 23. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak benneteket.

De igazából ma Magyarországon nincs olyan szerv,hatóság,aki nektek ebben tudna segíteni.

Az önkorminál is csak húzogatják a szájukat ha ilyen van,rendőrségen is. Sajna senki nem akar ilyenben nektek beavatkozni/segíteni.

2012. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy a rendőrség sem avatkozik közbe, mert hangoskodni nem bűncselekmény, max. éjszaka.


Nekünk a szomszédunk volt ilyen, de csak egy rövid ideig, ő a lakodalmas zenét hallgatott hangosan, hogy az udvaron is hallja. Én kivittem két hangfalat a házuk felé fordítva, majd bekapcsoltam full hangerőn ordibálós metál zenét kb. fél órára. Értett belőle a szomszéd.

2012. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Max elköltözhetsz.
2012. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel nincs olyan törvény, ami megtiltaná, hogy a gyerek napközben "erősítse a tüdejét", sajnos egyetlen hatóság sem tud neked segíteni. Akkor érdemes feljelentést tenni, ha este tíz után a felnőttek ricsajoznak és zavarják a környék nyugalmát. Nagyon meg tudlak érteni, mert az én szomszédom már 5 vagy 6 éve épít, mindent egyedül csinál, örökké fúr, farag, betont vés és hadd ne soroljam. Én sem tudok semmit tenni, hiába is próbálkoztam.
2012. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, hogy sok mindent nem lehet tenni, főleg, hogy gyerekek. Mindenki azt mondja, hogy természetes dolog :-( De akkor sem ennyire. Hangfallal mi is próbálkoztunk korábban, lehet újra elő kell venni. Elköltözni, hát életünk munkája ez a családi ház, szóval nem valószínű.

Az a vicces, hogy ők jelentettek fel minket, mikor ideköltöztek, hogy a saját kertünkben miért nincs megkötve a kutyánk...és ezzel kezdték a kapcsolatot, semmi bemutatkozás csak azonnal feljelentés, kihívtak rendőrt, önkormányzattól embert és állatorvost is. Nem kell mondanom, hogy nekünk adtak igazat, hogy nem kell megkötni a kutyát. Lehet levelet kellene írni nekik, hogy valahogy próbáljunk meg közösen egymás mellett írni. De nem tudom felfognák-e...

Múltkor nagymamájuk vigyázott rájuk gyik délután, nem kell mondanom, hogy ő is teljesen kiborult miattuk. Azért az elég fura, ha már a saját családtagjaik is sírnak idegességükben, hogy viselkedjenek normálisabban :-(

2012. júl. 23. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz a mondas: rossz szomszedsag torok atok...
2012. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!