Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez túlzás lenne?

Szerintetek ez túlzás lenne?

Figyelt kérdés
Az iskolában egy órán akaratlanul picit megsértettem a tanáromat. Bírom a tanárt, nem őt akartam kifigurázni, de hülyén jött ki a helyzet. Nem hiszem, hogy tartósan megharagudott volna rám. Szerintetek túlzás lenne valami kis apróságot adni neki bocsánatkérésképp/poénból(/karácsonyra :D)? Pl. valami kis plüssakármi aminek megnyomod a hasát és lejátsza a jingle bells-t, vagy akármi.
2009. dec. 4. 21:50
 1/6 anonim válasza:
97%
Úgy vélem, egy humoros apróság megtenné a hatását, feltéve ha nem mogorva, szigorú tanár. De ezt meg is kell beszélned vele, szerintem. Ha könnyen 'bocsájtós' típus, nyugodtan vesd be az ajándék ötletet. Ha szigorúbb, erős elvárásai vannak, inkább beszéld meg vele a dolgot, és jelentkezz sokat órán.
2009. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Humoros, jófej tanár, nem (túl) szigorú. Szerintem hétfőre már el is fogja felejteni az egészet; nem is a bocsánatkérés az egyetlen cél, hanem a "poén", vagy nem is tudom. :D
2009. dec. 4. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha.Azt azért ne felejtsd el,hogy akármilyen "jófej"nem a haverod,hanem a tanárod.Lehet a poénokból inkább kicsit vissza kellene venni mostanában.

Szerintem ha ráhajtasz az óráin,hogy lássa,hogy odafigyelsz,tanulsz,az éppen elég jelzés neki,hogy észbekaptál.

2009. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanárnak (pont úgy, mint munkahelyen főnöknek) egyénileg ajándékot venni nem illik, csakis kollektíven, mert különben "nyalizásnak" tűnhet. Ezt így mondja az illem.

Szerintem az lenne a legjobb, ha szimplán odamennél hozzá óra után és megmondanád neki, hogy elnézést kérsz a múltkori miatt, nem akartad megsérteni. Ha ezt őszintén mondod, akkor megteszi a hatását.

2009. dec. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanárként egyetértek az utóbbival.
2009. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadtam az utolsókat. Megbeszéltem vele, minden rendben van! :) Köszönöm mégegyszer.
2009. dec. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!