Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatal felnőttek! Titeket is...

Fiatal felnőttek! Titeket is idegesít, ha letegeznek a tök ismeretlen idősek?

Figyelt kérdés
30 éves elmúltam, miért jogos, hogy a "koruknál fogva" bárkit letegezhetnek??

2012. aug. 7. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább az zavar, hogy a boltokban az eladók hellóznak, amikor némelyiknek az anyja lehetnék.


Vegyük úgy, hogy olyan fiatalosak vagyunk, hogy tizenévesnek néznek minket :))))

2012. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Visszategezem őket. Nem tetszik? Ő kezdte.
2012. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha idegesít, az azt jelenti, nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, nem igazodsz el jól a közösségi (írott és íratlan, jó és rossz) szabályokban.


Aki letegez, vagy maga is zavaros a dologban, vagy számára az a természetes, vagy implicite így szólít fel a hasonló beszédmódra. Ha te ezt nem szeretnéd, határozottan válaszd a magázós formát. Ha nem veszi észre magát, kedvesen és udvariasan szólítsd fel a magázásra. Ha arra sem reagál, hagy ott, kár az időért, amit vele töltesz.

Reagálj, de semmiképpen se idegesítsen. Az kizárólag neked rossz.

2012. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, úgysem találkozom velük újra. Ha neki jó így, tegye, illetlenség, de legyen az ő baja.
2012. aug. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért a 60 éves bácsit nekem illetlen dolog visszategezni. Az etikett szerint akárhány éves, nekem, a nőnek kellene kezdeményeznem a tegeződést, nem? De én nem akarok tegeződni velük. Igen, ott szoktam hagyni őket, visszamagázom. Ebbe a városba meg felnőttként költöztem ide, még olyan sincs, hogy gyerekkoromtól ismernének, mert akkor nem gond.

A válaszokat köszönöm!

2012. aug. 7. 18:46
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a 60 éves bácsinak ne az mondd, hogy Jó napot, Lajos bácsi, hanem, hogy Jó napot Kovács úr. Ha azt mondja, hogy ugyan már, kislányom, hívj Lajos bácsinak, akkor mondd azt, hogy ő meg hívjon X kisasszonynak. :)
2012. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

mondom, ismeretlen. Pl. vittem tornásztani a gyereket, erre beszélget velem egy nagypapa a váróban, végig tegez. Szerintem látszik, hogy nem 20-onéves vagyok, de már akkor is simán magázhatna.

Bankban meg egyenesen felháborít, hogy az ötvenes ismeretlen nő letegez. A fiataltól is elvárnám, hogy ne a meki szintjén társalogjanak velem, ha már ott a pénzem. Ez is hozzájárult, hogy megszüntettem ott a számlámat.


Hétköznapi szitukban, főleg nőkkel szemben, ha mondjuk csak egy tízessel idősebb, akkor nem gond a tegeződés, de hivatalos helyen, férfiaktól elvárnám, hogy viselkedjen felnőtt módra és engem se kezeljen gyerekként. Bár legutóbb a kolléganőm, aki elmúlt 40, learanyoskámozták a bankban, ő is kikérte magának.

2012. aug. 8. 07:15
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
Engem meg az idegesít, hogy egyesek a megszólításból mekkora ügyet tudnak csinálni. Álszent bagázs.
2012. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
irigylem a problémáidat (remélem nem baj, hogy tegeztelek)
2012. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek az a legnagyobb probléma, ami éppen aktuálisan őt érinti

aki hülyeségnek tartja a kérdést, szépen tovább tud klikkelni.

másrészt honnan tudjátok, hogy mi a legnagyobb vagy legkisebb problémája, lehet pl. akár nagyon beteg is, de azért van joga foglalkozni más dolgokkal, ami zavarja, nem?

2012. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!