Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy étteremben, ha a számlán...

Egy étteremben, ha a számlán van szervízdíj 10% is feltüntetve akkor nem kell adni borravalót?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam először ilyet és olyan hülyén éreztem magam, hogy nem adtam borravalót, csak pont annyit, hogy kerek legyen (ez kb 50 forint volt), pedig elégedett voltam, de akivel voltam azt mondta, hogy a szervízdíj=borravaló. Neki volt igaza vagy adnom kellett volna?
2009. júl. 23. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a számlára még nem írhatják fel a szervízdijjat!A válasz egyszerű ha rajta van a számlán a szervíz dijj ne adj,hogy nincs tejelj a pincérnek!
2009. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez ugyan az. Itthon én még nem találkoztam vele, de más országokban, ahol ez szokás, ott a service = borravaló, ott nem adnak ez mellé plussz pénzt.
2009. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Olyan nincs, hogy adni kell.
2009. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
74%

Ez a szervizdíj egy mocskos szemét dolog az állam részéről, már azt sem viseli el hogy borravalót kapnak a vendéglátósok adózás nélkül!

Rohadjon meg az összes olyan étterem ami ezt pofátlanul bevezette.

ELVILEG nem egyenlő a szervízdíj a borravalóval. A szervizdíj a felszolgálás díja. De mi az hogy felszolgálás díja??? Nem bele van építve az árba??? Ez a tahóság!

Én még 50ft-ot is visszakérnék ha véletlen ilyen étterembe tévednék!


Mi lesz a következő?? Adózni kell a levegővétel után??

2009. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 wolfsmile válasza:
100%
Először is tisztázandó, hogy aszervízdíj a tulajdonos lemond az általa megszerzett haszonból a dolgozói javára. Szétosztása a dolgozók között a tásgyhónapot követően kötelező. Íly módon nem csak a felszolgálókat jutalmazhatja hanem más munkafázisban dolgozókat is. Az árképzés azonban sok esetben nem engedi meg a magas szervízdíjat a mai igen csak árérzékeny világban. Így sok esetben ez 6-7-8 %. Magyarországon a borravaló kérdésénél 10-15 %-ról bezsélünk. Tehát ha valaki elégedett az nyugottan adjon. Ezzel ugyanis a az éppen aktuális dolgozó munkáját ismeri el.
2011. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként sem kell, maximum lehet. Kapnak fizetést az alkalmazottak.
2022. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!