Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kire mondod, hogy "igényes",...

Kire mondod, hogy "igényes", illetve "igénytelen"?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igényes,akinek ápolt a körme,tiszta a ruhája,és rendet tart a környezetében.Igénytelen,aki egy héten egyszer fürdik. :D
2009. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Igénytelennek mondom aki nem törődik magával,nem érdekli hogy, hogy néz ki.Vagy ha tudom hogy van pénze az illetőnek és akkor sem költ magára, mint pl a barátnőm.Igényesnek mondom aki szép,jóláll rajta a ruha nem büdös. :D
2009. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

szerintem az is lehet igénytelen, aki naponta fürdik

szerintem az az igényes, aki törödik magaval, tehát nem mindegy neki hogy egy fehér nadrághoz fehér vagy fekete cipőt vesz fel, de ez csak egy példa, rendben legyen a frizurája, a körmei ápoltak legyenek, az arca rendben legyen, az öltözéke, tehát minden téren odafigyel önmagára

2009. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Az igényesség nálam egyenértékű a tisztaság és a higénia szeretetével és tartásával, a praktikusság, kényelem előnyben részesítésével. Tehát aki magassarkú cipőt hord, vagy 1-2 percnél tovább sminkeli magát egy nap az éppoly igénytelen, mint aki a saját taknyáért az orrába nyúl, majd megeszi azt.
2009. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

nagyon hosszú amit kérdezel ..

-higiénia alap, ez egyértelmű

-stílus az öltözködésben

-a maximális igényesség alatt értem a tetszőrzet rendben tartását is természetesen

-stílus a személyiségben, viselkedésben

-igényt várnék el szellemi téren is


kb ennyi asszem, aztán az egy másik kérdés, h éppen az esetem-e vag ysem, de attól még igényesnek lehet lenni

2009. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert összevitatkoztunk egy barátnőmmel, amiért azt mondtam, hogy aki böfög stb. az igénytelen. Ő azt mondta, igénytelenebb az, aki nem tud helyesen írni, és ilyeneket ír, hogy "uccsó" meg "teccik", stb. Egy ismerőse szerint meg az már igénytelen, aki nem a legutolsó divat szerinti márkás cuccokat hordja. Kíváncsi vagyok, kinek mit jelent.
2009. júl. 26. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

A büfögés nem igénytelen. Inkább azt mondanám, hogy tiszteletlenség. Az ismerősöd, aki azt mondta, hogy az nem igényes, aki nem a legutolsó divat szerint öltözik nem tini véletlenül? Mert ez elég gyerekes gondolkodásra vall.


Nekem az az igényes, amit leírtak a többiek már: tisztaság és ízlés.

2009. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Külső igényesség: ápoltság, tiszta, egyszerű ruházat

belső: önálló gondolatok, empátia, mások és önmagunk tisztelete, óvakodás a mai világ torz értékrendjétől

2009. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tini az illető. De valóban fura gondolkodás. Sokszor megesik, hogy éppen a divat az igénytelen.

Én az egyszerűséget nem sorolom az igényességhez, extravagánsan is lehet valaki igényes, ha illik a stílusához és tudja viselni az adott ruhadarrabot. Azzal egyetértek, hogy meg kell külünböztetni külső és belső igényességet.

2009. júl. 27. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Az igénytelenség, akit nem érdekel, milyen visszataszító... pl koszos ruhák, dzsumbuj hónaljtájékon (mondjon bárki bármit, különösen visszataszító, pláne nyáron), koszos köröm, full zsíros haj, bűz...

Igényesség, amikor valaki foglalkozik magával, tiszta a ruhája, szép a haja, alkalomhoz illő a megjelenése...

Elvileg a szakadt harisnya, meg hasonlók is az igénytelenséghez tartoznak, de én imádok ilyeneket hordani, szakadt cuccokat, szerintem jól néznek ki, és ha emiatt megbámulnak, elmondhatom, hogy kilógok a tömegből:d De amúgy igényes vagyok, ügyelek a külsőmre.

2009. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!