Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi angolul az igenyes/igenytelen?

Mi angolul az igenyes/igenytelen?

Figyelt kérdés
ha emberre ertjuk, pl igenyes mint jol oltozott, tiszta, apolt stb., es igenytelen mint ezeknek az ellentete
2011. ápr. 26. 13:55
 1/7 anonim válasza:
hát.. igazából az igényes angolul: choosy, demanding de igy emberre értve szerintem az is megfelel, hogy: lányokra: pretty, fiúra: handsome, mert hát ez ugye úgy körülveszi az egészet tehát nem csak az, hogy jó a teste, hanem olyna ügyes, takaros, megoldja a dolgokat, meg ilyesmi de legfőképp külsőre értik. A másik az meg úgy kb disordered tehát rendezetlen mert az igénytelen szószerint hát az modest, undemanding és nem tudom, hogy emberekre lehet ezeket érteni v sem
2011. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

igényes (mint jól öltözött, tiszta, ápolt): neat

igénytelen (ugyanilyen értelemben): untidy; towsy


A sztaki.hu-n nagyon jó szótár van egyébként több nyelven. A kezdőlapon a szolgáltatások között található.

2011. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én igénytelen külsőre a 'homely'-t is mondanám
2011. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Igenyes - neat, refined, tasteful, immaculate, fastidious, clean-cut, well-groomed, cared for

Igenytelen - unkempt, dishevelled, disordered, dowdy, run-down, seedy, shabby, sloppy, tattered, untidy ,

2011. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ismerem a sztakit de sajnos olyan gyökérségeket is írnak bele hogy elsírom magam néha

Az a gond hogy angolszász országban élek, és ezért lenne fontos hogy mit használjak, hogy vegyék a lapot hogy miről beszélek. Én is tudnék listát írni angol megfelelőkkel de ha egyszer a nagyrészét vagy nem is használják, vagy csak más vonatkozásban, akkor sokra megyek vele...

2011. ápr. 26. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Most akkor segitettunk? Az elso valaszoloen kivul, a megadott szavakat haszsnaljak mindennaposan. Probald ki.
2011. ápr. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, azt hiszem a groomed es a towsy lesz a megfelelo, koszonom!
2011. ápr. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!