Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miert van az, hogy senkiben...

Miert van az, hogy senkiben sem lehet 100%- ban megbizni? Az emberek miert vernek at masokat, sokszor igazan kozel allokat is?

Figyelt kérdés
Akinek hasonlo a tapasztalata, az hogyan tudott ezen felul emelkedni? Nem parkapcsolatra gondolok feltetlenul, inkabb ugy altalanossagban barmilyen emberi kapcsolatra, mint csaladi, barati, stb...

2012. szept. 4. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Ember vagy, tehát nem várhatsz semmit az emberektől."

/Márai Sándor/

2012. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ok, de akkor hogyan elheti az ember ezzel a tudattal, bizalomal az eletet? Akkor mi ertelme az egesznek?
2012. szept. 4. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:
A nővéremre bármikor, bármiben számíthatok. Tudom, hogy a legjobbat akarja nekem - már születésem óta. Nem gondolom, hogy bármikor átverne, kikotyogná a titkaimat, vagy ellenem szervezkedne. Viszont tisztában vagyok vele, hogy ő is tévedhet, tehát előfordulhat, hogy rosszat tesz nekem, de nem szándékosan. Ilyenek vagyunk mi, emberek. A tökéletlenségünk az oka annak, hogy nem lehet megbízni senkiben teljesen.
2012. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bele kell nyugodni hogy elsősorban csak magadra számithatsz..s ha szerencsés vagy akkor még alkalomadtán 2-3 emberre körülötted,de bennük sem ajánlatos vakon bizni..
2012. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen az élet.
2012. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

/Ember vagy tehát csupán az emberség az amit elvárhatsz más emberektől./

(ÉN)


Az a borzasztó hogy sok olyan ember akaszkodhat rád életed folyamán aki épphogy súrolja az emberségességet.


Én feladtam,már emberi kapcsolatok nélkül próbálok elvegetálni.Belefáradtam a sok sikertelenségbe.

2012. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megertelek utolso. En tenyleg egy pozitiv nyitott ember vagyok. Viszont az emberi kacsolatokat sosem talaltam egyszerunek, de manasag egyre gusztustalanabbul viselkednek egymassal az emberek. Sorra csalodom kisebb- nagyobb dolgokban az emberekben. Ugy ertem lehet hogy szigoru vagyok, de minek melyitsek el egy barati kapcsolatot jobban, ha az mar az elejen produkalt valamit, amitol kiakadtam? Uh azthiszem egy hegy tetejen lenne a legjobb, egyedul!
2012. szept. 4. 13:52
 8/12 A kérdező kommentje:
bocsi a ppp betum nem mukodik jol...
2012. szept. 4. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert önzők. Az idők során cserélődnek az ember ismerősei, én mára eljutottam oda, hogy a megbízhatatlanok lemorzsolódtak, a megbízhatók megmaradtak. Természetesen mindig jönnek új ismerősök, ők is vagy lemorzsolódnak - ha nem megbízhatóak -, vagy megmaradnak, ha azok.

Ilyen az élet, törődj bele, hogy a legtöbb emberben nem lehet 100%-osan megbízni. Becsüld meg azt a keveset, akikben meg lehet, és te magad legyél 100%-osan megbízható, mert így találhatsz magadnak más megbízható ismerősöket, barátokat.

2012. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az emberek túlnyomó többsége megbízhatatlan. Jobban jár mindenki ha csak saját magában bízik. Jó személyre szabott tanács nem létezik erre a problémára. Ha folyton igazat mondasz és egyenes ember vagy akkor abból hasznod nem származik sajnos.
2012. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!