Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyenek egyes öregasszon...

Miért ilyenek egyes öregasszonyok? Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés

Ma jöttem haza egyetemről, vonattal. Vonatjegy pénztárnál mindíg hatalmas sor áll, így igyekezni kell, mert elmegy a vonat.

De már nem ez az első eset, hogy ilyen történt :


A hosszú tömött sor (mind3 kasszánál) eleje felé volt egy öregasszony, aki amikor sorra került, elkezdte kérdezgetni, hogy 2 hét múlva hogyan mennek a vonatok, milyen idő lesz, meg meg ilyen-olyan dolgok.

Ott beszélget a pénztárossal kb 9-10 perce, a vonat indulásáig meg már csak 10-12 perc volt. Be is szóltak neki, hogy igyekezzen vagy menjen el, mert a mögötte lévő kb 20 egyetemista le fogja késni a vonatot.


Erre elkezdett szitkozódni, majd arrébb állt.


De nem ez az első ilyen eset. Vagy amikor mennek az egyetemisták nagy pakkal, pakkokkal a vonathoz a poeronnál, fel a lépcsőn, de a lépcső közepén az öregasszony ott beszélget jóízűen, eszébe sem jutna félreállni. Így hiába szólnak rá, mintha meg sem hallaná, a többi ember meg a falhoz dörgölőzködve préselődik el mellette.


Vagy amikor a vonat ajtóba megáll kutakodni a táskájában, vagy beszélgetni.


De a legjobb, amikor szállnának le az emberek (nem csak egyetemisták) táskákkal stb, nem várnák meg, inkább tolakszanak az öregasszonyok felfelé, nem engednek le addig senkit.


Most komolyan, mire jó ez? Ha valaki jogosan rá szól valamelyikükre, még ők vannak felháborodva.



Nektek van hasonló esetetek?


Miért van ez? Ti hogyan rendezitek/rendeztétek le?


Mi volt a reakció?


2012. szept. 14. 20:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem minden kasszánál volt ilyen öregasszony félreértés ne essék, de akkor is. ha már a sor közepén vagyok, nem jó egy ilyen miatt átállni a másik sor legvégére.
2012. szept. 14. 20:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
azért szerencsére nem mind ilyen, de igen, idős korára kicsit megváltozik az ember gondolkodása :D
2012. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Szimplán buták és egoisták.
2012. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
nekem is volt pár ilyen esetem.. nem tudom, mit csináljak ilyenkor, néha hangosan elkezdek finoman szizkozódni, hogy elmegy a rohadt vonat. Ha rá is szólnék, hiába, nem is érdekelné. Sok ilyen öregasszony van sajnos..
2012. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a diákokkal van ilyen tapasztalatom. Sem a buszra, sem a vonatra nem engedik fel az idősebbeket. Nem csak az öregeket,de másokat sem.

Semmivel sem jobbak, mint a te öregasszonyod.

2012. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én nem csak 1 öregasszonyról beszélek.


Én épp az ellenkezőjét tapasztalom. Hogy az öregek nem engedik felszállni a fiatalabbakat, vagy nincsenek rájuk tekintettel.

2012. szept. 14. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Másokra nem figyelő emberek fiatalok és idősek között is vannak...

Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy általában az időseket/fiatalokat kezdjük szidni...

Egyébként szerintem ezek a konkrét példák mind orvosolhatóak lettek volna normális kommunikációval...

2012. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld beleképzelni magad a helyzetébe. Neki nincs internete, elmegy megkérdezni, amire kíváncsi. Nehezen mozog, mindene fáj, kicsit süket, rosszul lát, a gondolkodása is lelassult...

Ahogy a gyerekektől nem várjuk el, hogy tökéletes úriemberként viselkedjenek, úgy meg kell érteni, hogy az idősek is egyre több elnézést és segítséget igényelnek.

A lépcsőházunkban van egy néni, aki folyton becsönget a lakásokba, és őrültségeket beszél. Néha elindul, és nemtalál haza, hol ez hozza haza, hol az.

A nagymamám a halála előtti években nem ismerte meg a gyerekeit sem, folyton azt mondta, hogy elloptuk a nyugdíját stb.... később nem talált ki a vécére már, és ha nem volt otthon senki, a szoba sarkába pisilt... nem sorolom. Akkor már ne szeressük? Kérdezzük meg, hogy mért ilyen ez az öregasszony? Mert ilyen.

Vagy meghalunk korán vagy megöregszünk.

2012. szept. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én diák vagyok, de ha egy öreg néni áll előttem nagy csomaggal, mindig segítek neki felrakni a vonatra, kivétel nélkül!

a pénztárnál meg van néhány olyan, aki valóban jókat cseveg.. (nem mind persze, de azért szép számmal akad).

2012. szept. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

eljesen igaza van 8-asnak.


ha szegény öregek ilyenek lesznek, (meg persze mi is),

akkor milyen buta leszel te, ha egyetemistaként sincs annyi ismereted, rugalmasságod, problémamegoldó képességed, hogy interneten lefoglalod, átutalod a jegyed árát, és csak kinyomtatod fél perc alatt köd alapján a vonat mellett !!!!!


Szóval meg fogunk mi is öregedni,

És ha rászánjuk az időt, hogy 2 héttel előtte elmenjünk, és megkérdezzük, és megvegyük ELŐRE !!! a jegyünket, akkor nem értem, miért járna egy ifjú egyetemistának AZONNALI, MÉG GYORSABB kiszolgálás csak azért, mert lusta volt előre elmenni, előre megvenni, vagy interneten ügyesebben elintézni, mint az az idős, akinek már se a szíve, se az erei, se a lába, se a szeme, se a füle nem úgy működik, és még internetje sincs, mert állambácsi nem járatta ingyen egyetemre, hogy tölcsérrel töltsék a fejébe még az internet használatot is.


Előre rettegek ettől az elkényeztetett nemzedéktől, akiknek a teste ugyanúgy fel fogja mondani a szolgálatot, de NEKIK MINDEN jár alapon fogják zsarolni az akkori fiatalokat, végképp elneveleve, és az ilyen öregek elleni jogos türelmetlenségre nevelve őket.

(44)

2012. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!