Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség szerintetek...

Illetlenség szerintetek valakihez beállítani úgy, hogy előre nem szólunk nekik, h megyünk hozzájuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra,h vki váratlanul betoppanik valakihez,és órákig ott van
2012. aug. 22. 15:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Röviden tömören: Igen.
2012. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
2012. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2012. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
1%
igen? Ezt nem tudtam! de jo tudni!!!
2012. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
45%
Amióta van telefon,úgy látszik igen:))) Ha hozzám valaki betoppanna váratlanul ,örülnék neki.Ha nem vagyunk itthon akkor úgyis feleslegesen jött,ha meg igen akkor meg legalább beszélgetek egy jót:) Ha dolgod van meg lehet mondani,ha boltba kell menni el lehet együtt is menni.
2012. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
18%
Szóval,nem illetlenség.
2012. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon!Egyszer 4 barátnőm állított be szó nélkül hozzánk este 11 órakor,hogy menjek velük bulizni.Az egész család már pizsamában ült a tévé előtt...

Hát,anyukám nagyon nagyon mérges volt...de én is kiakadtam.

Szóval igen,én nem szeretem.Semmibe sem kerül előtte odacsörögni telefonon.

2012. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy "dolgom van" miért boltba menés? és ha épp a konyhakövet akarom négykézláb felsúrolni?


Szerintem pár percre betoppanni nem olyan vérlázító, nálunk úgy van, hogy a baráti társaságból mi gyerekezünk egyedül, a többiek néha átugranak mondjuk egy órára, a fiúk megisznak egy sört, aztán mennek haza. Ez nekünk kényelmesebb, nem kell puccba vágni a lakást, vagy leszervezni a gyerekfelügyeletet. De én ki nem állhatom, ha valaki bejelentés nélkül beállít, és órák hosszat körülötte kell ugrálni.

2012. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban természetesen illetlen, csak nagyon jó családi/baráti kapcsolat esetén nem. De akkor is illetlen több órát maradni, ha ez a szokás alakult ki a felek közt. Tehát például ha nagyon jó a kapcsolat a nagyszülőkkel, rendszeresek a találkozások és nem akad fenn senki azon, hogy te épp otthoni ruhában vagy és nem tudsz 3 fogással szolgálni, max egy pohár vízzel és beugranak fél órára, mert épp friss gyümölcsöt szedtek a kertben és hoztak az unokának, abban semmi kivetnivaló nincs. Más a helyzet, hogyha a kapcsolat nem valami jó, és amúgyis ritkán jönnek, állandóan kifogásolnak stb... Szóval bejelentés nélkül csak akkor nem illetlenség, ha olyan a szokás, vagy valami élet-halál kérdés miatt jöttek,a mi egy perc halaszást sem tűr.
2012. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%

Attol függ, ki az a valaki, aki jön.

Ha mondjuk tesom jön, vagy egy közeli barat akkor: "Gyere vazze!" Akkor is ha nem erek ra, mert hat ö jött bejelentes nelkül. Ne csodalkozzon. Meg kinalom hütött csapvizzel , vagy teaval es jo neki a parizeles szenya is.


Ha viszont valami mas fele ismerös.

Tavoli rokonok akiket ritkan latok, akkor nagyon kellemetlenül ereznem magam, hogy nincs kitakaritva, fözve, sütve valami.


Pl.: Regen, amikor gyerek voltam. Keszülödtünk a vasarnapi ebedhez. (Fizu elött voltak az ösök, keves volt a kaja de jo.)

Egyszer csak meglatjuk, hogy megall egy kocsi es jönnek a nagy labon elö gazdag rokonok az alföldröl. Örültünk nekik persze. De rohadt kellemetlen volt, hogy a kertböl jöttünk nem reg vissza. Tele volt a ruhank kosszal, a saros cipök pedig kibiggyesztve a bejarati ajto ele.

Mi 5-en voltunk, ök 3-an. Leültünk enni. Normalis esetben alig vartuk volna, hogy a kerti munkatol ehesen befaljuk a kajat. De mivel sokan voltunk, kaja meg keves. Anyam megproballta igazsagosan szet osztani, hogy együtt tudjunk ebedelni mindjajan. Mindenkinek jutott egy tanyer husleves, egy nagyon pici krumpli, egy icipici rantott husival.

Elfogyott az ebed, aztan elökerült a tegnaprol maradt, maradek pogacsa. Es amaradek 3dl hazi palesz. Üditönk nem is volt, csak csapviz. Orakig maradtak. Mar rendesen szorongtunk, mert nem tudtuk mivel megkinalni öket, meg persze dolgunk is lett volna meg böven.

Jobb lett volna ha telefonalnak mielött jönnek.

Na, ez illetlenseg igy.

2012. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!