Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan döntötték/döntik el,...

Hogyan döntötték/döntik el, hogy melyik szó csúnya és melyik nem?

Figyelt kérdés

Hogyan döntötték el, vagy hogyan határozták meg azt, hogy melyik szó trágár/csúnya, és melyik nem? Ki dönti el ezeket?


Mi alapján döntik ezt el?


Ez mindíg is érdekelt. Pl : buta - hülye. A "hülye" elméletileg trágár szó, míg a buta nem, pedig egymás szinonimái.


Hangzás alapján döntik el, vagy hogy?


2012. szept. 20. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a buta jelentheti azt, hogy valaki épp rosszul döntött és ennek a kifejezése, a hülye pedig inkább személyeskedés.
2012. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hülye is jelentheti azt hogy valaki tudatlan, meg a buta is. Akkor?


Vagy másik példa: cici-csöcs. Egyik átlagos (bár ritkán használt) szó, másik trágár kifejezés. De miért? Végtére is ugyanaz a kettő, csak nem C hanem CS betű van benne.

2012. szept. 20. 18:55
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy ezeket ki dönti el? Vagy csak szimplán eldöntötte valaki, hogy mostantól ez csúnya?


Pl az "anyád". Ez egy régies, vagy inkább falusias kifejezése az "anyukád" "édesanyád" szavaknak, manapság mégis trágár lett.

2012. szept. 20. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha hiszed, ha nem ezen már én is gondolkodtam. Végülis minden szó csak egymás mellé rakott betűkből áll. Valamelyik mégis trágár. De hogy miért...Például miért szitokszó a cigány? Miért kellett bevezetni a roma szót? Tetszik a kérdésed :)
2012. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább a köztudatba épültek így be.

Nem vagyok magyar szakos, de mintha tanultunk volna a szavak kakofón hangzásáról, ami annyit tesz, kellemetlen hangzású. Az emberek elkezdtek bizonyos hétköznapi szavakat egymás szitkozódására, ócsárlására használni, és az emberekben az tudatosodott, hogy ennek trágár hangzása van. Szóval ez nem eldöntés kérdése, egyszerűen mindenkibe ez épült be, hogy ez meg az csúnya szó, ez meg az pedig kevésbé :).


F/18

2012. szept. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az anyádat pl én sem értem. Mi ráadásul így használjuk otthon, de amikor valakinek itt válaszban azt írtam, hogy ezt inkább anyáddal kéne megbeszélned (egy lány problémája volt, az anyjával), akkor le lettem oltva, pontozva, elhordva mindennek, hogy hogy lehet ilyen stílusban írni, pedig szerintem én teljesen normálisan írtam, addig nem is tudtam, hogy baj van azzal, hogy "anyád". Eggyi erővel akkor az embernek nem anyja van, hanem édesanyja, vagy anyukája? Én az anyukáját kicsit gyereknyelvnek érzem...
2012. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!