Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha férfiként Te vezetsz akkor...

Ha férfiként Te vezetsz akkor kinyitod a Nőnek az ajtót! De mi a protokol, ha a Nő fogja vezetni az autót?

Figyelt kérdés
Az autóba beülés, beültetés protokolja, illemszabályai érdekelnének! A ki hova üljön protokolt leírják sok helyen, de ha a Női vezet, arról nem írnak...

2012. okt. 6. 05:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kié a kocsi? Ha a tiéd, akkor kinyitod az ajtót, átnyújtod a kulcsot, és övé a pálya. Ha az ő autója, akkor szerintem neked nincs dolgod. Tudtommal nincs erre szabály, persze kinyithatod neki akkor is az ajtót.

Imádkozásról meg annyit, hogy nőkre inkább a koccanásos balesetek jellemzőek sem mint a súlyos vagy halálos kimenetelűek. Lehet, hogy kevésbé dinamikusan, határozottan vezetnek átlagban, de kisebb eséllyel nyírnak ki valakit a fene nagy vélt profizmusuk miatt. Ennyit arról, hogy mikor kell imádkozni.

2012. okt. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

1.) Egy mai férfi két esetben nyitja ki az ajtót a nőnek:

a.) Ha új az autó.

b.) Ha új a nő.


2.) Amikor ezeket az illemszabályokat megalkották a nők még nem vezettek autót! Lovaskocsit sem...


3.) Ha együtt vagyok egy nővel, akkor mindig én vezetek, és már nincs is probléma!

2012. okt. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Szép dolog az illem, de ez már görcsölés. Beülnek mint két ember és kész........
2012. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem erre nincs protokoll, mert a nők nem vezettek, mikor még számított a protokoll. Különben így is kinyithatod neki nyugodtan, ha illik,ha nem, egy kedves gesztus. (Csak ma 1 millió férfiből 1 tenné meg, az is akkor, ha a párjának éppen el van törve a keze.)
2012. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Ha a nő vezet, akkor két eset lehetséges:

1. A nő feleség, szerető, stb. - mindenki beül egyedül és mennek.

2. A nő fizetett soför, taxisoför, alkalmazott, stb. - akkor tegye be a férfiutas csomagját és nyissa ki neki az ajtót. Ez a dolga, ezért fizetik.

2012. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!