Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek férfiként nőnek?

Hogyan köszönjek férfiként nőnek?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok és egy kb 12 fős férfitársaságba voltam három-négy nővel,akik közül párat már régről ismertem.Mikor búcsúztam minden fiúval kezet fogtam-azzal is,akit előtte nem is ismertem-de amikor az ismeretlen lányhoz értem elé álltam -párjával kezet fogtunk előtte,aki mellette volt-de vele csak egy sziával tiudtam köszönni,mert én 30 múltam a lány is kb 25-30 és szerintem furcsa lenne,ha minden egyszer látott nővel puszival köszönnék,a csaj viszont nem nyújtott kezet és én mint férfi nem fogok nőnek elsőként kezet nyújtani,mert az a nő dolga,de nem tette.Ha kezet nyújtanék egy nőnek,joggal gondolná,hogy bunkó vagyok.Na most sokszor van,hogy egy közös ismerős összeismertet egy nővel és a nő nem nyújt kezet.Mit kéne tennem?Nem azért,mert derogálok neki,csak ő sincs tisztában az etikettel(gondolom mint ahogy sokan az étterembe lépve maguk elé engedik a nőt),azt várja,hogy én nyújtsam a kezem,vagy puszit?abból már kinőttünk.Eleve így hogyan mutatkozzak be?Régen azon filóztam,hogy ha megszorítom a kezét;bunkó vagyok,ha nem;langyos.Mivel megtaláltam a "normális szorítást" ez már okés,de ezzel a bambán egymás előtt állás és egymásra várással nem tudok mit kezdeni.Bemutatnak (bemutatkozunk)egymásnak egy nővel és a csaj csak áll,várva valamit.
2010. máj. 11. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Bemutatkozáskor talán én is szoktam a kezem nyújtani automatice, de elköszönéskor ezt hittem h ez a ffi dolga. Eszembe sem jutott még soha kezet nyújtanom....


20/L

2010. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lányként úgy gondolom, hogy ilyen esetben csak bólintasz egyet és köszönsz. Lehet, hogy veszi a lapot és kezet nyújt, de ha nem, akkor így járt :)
2010. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos, hogy a megismerkedéskor vagy főleg zavarban, vagy köszönéskor/elköszönéskor. Ez utóbbiról azt gondolom, hogy nem elterjedt szokás nő-férfi és két nő között a kézfogás, bár én szoktam (nő vagyok), de meg is lepődnek rajta sokszor. Sok társaságban magától értetődik a puszi ilyenkor (még fiúk közt is újabban), én nem szeretem ezt, de sajnos, ha a többiek csinálják, nehéz kimaradni, és ha egyszer így köszöntél valakinek/el valakitől, legközelebb is muszáj.


Megismerkedéskor meg egyszerűen ne csinálj úgy, mint aki vár valamit. Nézz rá, mosolyogj, köszönj, aztán vagy nyújtja a kezét, vagy nem. Megismerkedéskor puszit várnia azért túlzás, nincs, amin megsértődjön. Lehet, hogy ez a "vár valamit" csak képzelődés, egyszerűen nem tudja, mit mondjon a bemutatkozás után.


Egyébként egyetértek veled, sok hülye helyzet tud lenni ebből. Bár én nő vagyok, de amikor idősebb nőnek mutatnak be, és nem nyújt kezet, én is zavarba jövök, ha meg idősebb férfinak, akkor végképp (persze felnőtt vagyok már, nekem kell kezet nyújtani, de amikor az illető "bácsi korú", ráadásul kifejezetten tekintélyes öregúr, azért kicsit kínos érzés.) No meg amikor fogalmam sincs ránézésre, hogy egy nő öt évvel fiatalabb vagy tízzel idősebb... persze ez már szőrszálhasogatás, csak az a néhány kínos másodperc, félszeg mozdulat, tekintet tényleg kibillenti az embert.


Amúgy nem bánnám, ha a kézfogás elterjedtebb volna a nők részéről is, szívesen kihagynám a puszit olyanokkal, akikkel nincs bizalmas viszonyom. Meg bizonyos beszélgetések végére olyan jól pontot tudna tenni egy határozott kézszorítás. Pl. hivatalos ügyben beszélek valakivel személyesen, a végén mindketten fölállunk ugye, és szinte udvariatlannak hat, hogy csak elköszönünk egymástól, érzi az ember, hogy hiányzik valami gesztus, de mégsem integethetek a mellettem állónak... :)

2010. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezet kell csókolni. Régen működött a dolog.
2010. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:53


Szerintem meg el kéne olvasni a kérdést.Épp arról van szó,hogy nem nyújtja a nő a kezét,talán térdre kéne esnem ,hogy elérjem a comja mellett lógó kezét?

2010. máj. 14. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor ha máshogy nem akkor így:

http://www.youtube.com/watch?v=OzCSUhY2X6w#t=01m30s

2010. máj. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huhh!Pont a napokban néztem ezt a Galla-videót.nem is tudtam,hogy lehet így linkelni,hogy időre mutat.Amúgy okés az ötlet,csak kicsit furcsán hatna manapság,nem beszélve,hogy nem biztos,hogy előnyös mondjuk az utcán vagy egy kocsmában csókolgatni bármilyen kezet,de azárt kösz az ötletet.Azért arra kiváncsi lennék,hogy a videó csókjelenetére emlékeztél,vagy mostanában nézted te is?
2010. máj. 15. 05:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Is-is! :)

Mostanában is láttam, de már régebbről emlékszem rá.


Egyébként manapság nem nagyon divat a kézcsók, pedig helyette nem nagyon van más. Fiatalabbaknál nem tudom mi a szokás, talán ők közvetlenebbek.

2010. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem búcsúzáskor a Szervusz/Szia/Örülök, hogy megismerhettem/megismerhettelek/További szép napot nektek stb. teljesen elegendő, ha nem ismered még az illetőt.


Bemutatkozásnál vagy bemutatásnál a kézfogás (amit a nőnek kell kezdeményeznie)

2010. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!