Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van egyeseknek fogalomza...

Miért van egyeseknek fogalomzavara azzal kapcsolatban, hogy a nők és a férfiak milyen értelemben egyenlőek?

Figyelt kérdés
A nő és a férfi nem ugyanaz, csak egyenlő. Itt sokan írják, hogy ódivatú, sőt egyenesen begyepesedett dolog egy nőnek előre köszönni vagy kinyitni neki az ajtót. Tehát nincsenek már női és férfi szerepek? Miért hagyjuk ezeket elveszni? Így széthullik a társadalom...ezzel az erővel a nők se szüljenek és neveljenek gyereket, hiszen az plusz feladat, amit a férfinek nem kell csinálnia... a nő és a férfi másra lettek teremtve, nem véletlen van két nem! Ettől még egyenlő szinten állnak, de más szerepet töltenek be jobb esetben a társadalomban. Miért kellene ezt megváltoztatni és a nőket elférfiasítani? Nem értem, mert az emancipáció nem erről szól. Pl. az egyenlő munkáért egyforma bérezésről már inkább szól. Gondolom, hogy itt férfiak adtak eddig olyan válaszokat, hogy soha nem tesznek különbséget férfi és nő között etikett szempontjából stb. Szerintem nagyon bunkó dolog ez! A férfi nem nő, mások a szerepeink, különben mindenki férfi lenne.
2009. aug. 5. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nagyon rossz, hogy elindult ez a folyamat...

Attól még, hogy hagyom, hogy előre engedjenek nem leszek kevésbbé erős. Mert ugye mindenki erősnek akar látszani. Inkább tartom zavarónak, és bunkó dolognak, ha egy férfi nem udvarias a nőkkel. És most nem a túzott finomkodásról van szó, hanem az alapvető szokásokról.

Ami még furcsa manapság, hogy egyre kevesebb a férfias férfi... Szóval nem csak a nők férfiasodnak hanem fordítva... :) Mégis hogy néznek már ki ezek a lányos "csiga" pasik?! :P

2009. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Én nő létemre utálnám ha mondjuk kinyitnák nekem a kocsi ajtót. szerintem az már ódivatú. A többi dolog meg szentem alap
2009. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt...a nőktől elvárás, hogy legyenek férfiasak, a pasik meg elnőiesednek.
2009. aug. 5. 12:15
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A modernizáció előrehaladtával a családi állapotok is megváltoznak, a patriarchális társadalom háttérbe szűkül - ma már senki nem lepődik meg azon, hogyha egy nő neveli a gyerekét, egyedül. Márpedig egy egyedülálló, vagy gyerekét egyedül nevelő nőnek erősnek kell lennie, nem hagyatkozhat másokra. Például ha valaki egész nap rohangál meg gürizik, akkor egy ajtó kinyitása igazán nem nagy dolog, amit a másik nem nyújtani tud neki...
2009. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Elkeserítő, hogy mennyi metroszexuális pasi van mostanság. Megnéztem a neten, ezt írják: "Nagyvárosban élő többnyire egyedülálló férfi, aki sokat költ kozmetikumokra, fodrászra, divatra és sokat törődik a külsejével (de nem feltétlenül homoszexuális)". Így szól a meghatározás, nekem viszont sokszor van ez az érzésem, amikor egy-egy csillámos pólóban, nadrágban, vagy rózsaszínben pompázik az adott hím. Számomra visszataszító, és hiába divat, akkor is férfiatlan. Nem mondom, hogy ne legyen ápolt, és igényes, de mindennek van határa. És kezdenek eltűnni a számomra valóban férfias pasik. Nem esik le a gyűrű az ujjamról ha magamnak kell kinyitni az ajtót, de nagyon imponál ha a pasi van annyira figyelmes hogy előrelép kinyitni az ajtót, vagy a párom kiveszi a szatyrot a kezemből, még ha 1-2 kiló van is csak benne. Apukám sose engedte volna, hogy Anya cipekedjen, fát vágjon. Ugyanakkor el is mosogatott, vagy amikor Anya kórházban volt mikor a hugom született, még mosott is ránk, és nem esett nehezére. Úgyhogy bizonyos szempontból nehéz dolgom volt párkeresés alkalmával, mert nekem ezek mind elvárásaim egy férfival szemben. De a mostani pasik nagy része...

Semmi férfiasság bennük, nem talpraesettek, és kevésbé életre valók. De persze vannak kivételek.

2009. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Az a helyzet, hogy az utóbbi néhány évtizedben nagyon sokat változott a világ. Manapság szinte minden családban mindkét szülőnek dolgozni kell ahhoz, hogy meg tudjanak élni. A nőnek emellett még ott vannak a gyerekek, a háztartás, stb. A férfinak munka után meg már csak a pihenés marad. Mindez azért, mert így lettek nevelve, hogy a nő dolga a gyermeknevelés és a háztartás és, hogy férfiatlan elmosogatni vagy bármiben segíteni a nőnek. Szerintem ezért van olyan sok nő, aki férfiszerepbe akar bújni, mivel a vak is látja, hogy sokkal könnyebb. De szerintem ez pár évtizeden belül rendeződni fog, mivel a dolgozó anyák már nem úgy fogják nevelni a fiaikat, hogy minden a nő dolga, hanem a munkamegosztás kerül otthon is előtérbe. Szóval szerintem ez átmeneti állapot. Az udvariasság pedig alapvető kéne legyen, de ebben nem sok esélyt látok a változásra. Lévén, hogy a szülőknek nagyon kevés ideje marad a gyerekekkel való foglalkozásra és azt sem velük töltik általában, hanem a tv előtt. :-( Így viszont ugyan honnan tudná a gyerek, hogy mi a követendő példa.
2009. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg az a legnagyobb baj az egésszel,hogy nekünk nőknek kell a psik után futni ha akarunk vmit.Persze vannak kivételek,de ritkák.És most nem azért,de akármennyi önbecsülése is van a nőnek,az nem tök lelombozó,hogy fut egy pasi után az meg bunkó módon lekoppintja?A férfiaknak kicsit már össze kéne kapniuk magukat!

Am meg szerintem jó ha egy pasi törődik magával,de ahol a nőnek veszekedni kell h megkapja a fürdőt ott gondok vannak.........

2009. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kicsit túlspilázták a nők a jogaikat,meg az egyenlőséget persze hatalmas elvárásokkal,most meg csodálkoznak h ez van.Saját maguknak köszönhetik.Talán jobban kellett volna becsülni a hagyományos értékeket.
2009. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

13:51-es, igen, valahol ott van elásva a dolog, ahogy mondod! Amikor természetesek voltak a szerepek az miért nem volt jó?


Hadd idézzek már Varg Vikernest:


"Persze, a nők teljesen egyenértékűek, ugyanakkor különböznek a férfiaktól, ezért más bánásmódot érdemelnek és mások a céljaik az életben. Szerintem az ódivatú nézet a legpozitívabb...Őszintén megmondom, nehéz erre a kérdésre válaszolni, mert én csupa jó dolgot tudok a nőkről mondani, ugyanakkor nem sok jót mondhatok el a modern nőről. Hol is kezdjem? Talán a modern nőnél. Szomorú látni, mennyire – elnézést a szóhasználatért – elcseszett lett a modern női kultúra. Manapság lenézik az anyaszerepet és a „háziasszony” szó is sok modern nő számára sértés. Azt hiszik, ez a férfi elnyomás egyik jele. Az, hogy otthon maradjon egy nő a gyerekeivel, manapság rémálom és súlyos teher. Ehelyett a nők képesítéseket szereznek (általában valami elméleti baromságot) és minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy olyanok legyenek, mint a férfiak. Úgy dolgoznak, mint a férfiak; úgy öltöznek, mint a férfiak; igyekeznek úgy gondolkodni, mint a férfiak; úgy beszélnek, és úgy cselekednek, mint a férfiak – sőt, néhányan még úgy is néznek ki, mint a férfiak. Mivel az okos nők legjava a tanulással van elfoglalva, a butább nők szülik a több gyereket, így aztán az egész emberi faj egyre silányabb lesz, mivel az átlag intelligencia esik, ha a butább nők szülnek a legtöbbet.


Hasonlóképpen lenézik a főzést. Egy barátom (nő, és amerikai) mesélte, hogy az amerikai nők előbb vágnak pofon egy férfit, ha azt szeretné, hogy főzzenek neki vacsorát, mintha orális szexet kérne az első randin. Ez szerintem mindent elmond. Amit a nők „felszabadulása” eredményezett, az az, hogy a nők pozitív jellemzőit mind felváltották a férfiak negatív jellemzői.


Találkoztam norvég férfiakkal, akiknek az akkori barátnői azt sem tudták, hogy kell limonádét vagy főtt tojást csinálni. És azért mondom, hogy akkori, mert ezek a párok már rég nincsenek együtt. A lányok szépsége még mindig vonzza a férfiakat, de mivel más értékes tulajdonságaik nincsenek, tartós vonzerőt nem tudnak jelenteni.


A modern nők már nem tudnak főzni, már nem akarnak gyerekeket és már nem meleg, rendes és szeretetreméltó teremtések, akik szívesen töltik idejüket a családjukkal. Valószínűleg már ahhoz is túl „függetlenek” és „erősek”, hogy egyáltalán legyen saját családjuk.

A mai nők már semmit nem tudnak adni a férfiaknak, csak szexet. Tehát a szerető, főzni tudó, gyermekeket nevelő háziasszony helyébe a férfiak kapnak egy szextárgyat. Ráadásul érzelmileg és intellektuálisan annyira megkavarodtak, hogy a munkával megkeresett pénzük nagy részét plasztikai sebészekre, kozmetikusokra költik, na meg egy halom ruhára, amitől hitük szerint jobban néznek ki, mert minden, ami érdekli őket az az, hogy minél vonzóbbnak tűnjenek. Na persze mi mást is várhatunk tőlük, ha egyszer nincs más tulajdonságuk, ami vonzóvá teheti őket a férfiak előtt? Ez a feminizmus gyümölcse. A „nők felszabadításának” az eredménye.

Egy igazán értelmes nő megérti, hogy a háziasszony feladatai, a gyermeknevelés és a főzés nem lealacsonyító. Ez kulcsfontosságú feladat az egész nép, az egész nemzet számára, és senki más nem tudja elvégezni. A férfiak semmiképpen sem! A nőknek nem véletlenül van méhe és mellei. Így rendelte a természet, akár tetszik nekünk, akár nem. Hogy lehetne lealacsonyító egy nőnek nőnek lenni? Ezt mindenkinek meg kellene értenie, a gyűlölettel teli, önmagukat utáló feministáknak is.


Az igazi nők azonban mind egyenértékűek velem, őket imádom és tisztelem, de a modern nőket visszataszítónak, primitívnek, megzavarodott állatnak látom. És aki most mindenféle hímsovinisztának gondol, annak hozzáteszem, hogy nem csak a modern nőket kritizálom ezzel, hanem a modern világ egészét, mert a modern férfi sem jobb semmivel. A modern férfiak örülhetnek annak is, hogy nem altatják el őket, mint a gyógyíthatatlan kiskutyákat szokták. Az egész emberiség össze van ma zavarodva, nem csak a nők – és biztos vagyok abban is, hogy tízszer annyi megmentésre érdemes nő van, mint férfi, ha már itt tartunk."

2009. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
13:51: a hagyományos érték között meg aközött, hogy ugyanazért a munkáért fele annyit kap egy nő, van különbség. A nők a munkában akartak ugyanolyan jogokat, mert diszkriminálták őket...rákényszerültek a munkára, szóval nem hiszem, hogy ez a modell onnan indult el, hogy a nők annyira dolgozni akartak. A világháborúk is "rásegítettek" erre.
2009. aug. 5. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!