Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van egyeseknek fogalomza...

Miért van egyeseknek fogalomzavara azzal kapcsolatban, hogy a nők és a férfiak milyen értelemben egyenlőek?

Figyelt kérdés
A nő és a férfi nem ugyanaz, csak egyenlő. Itt sokan írják, hogy ódivatú, sőt egyenesen begyepesedett dolog egy nőnek előre köszönni vagy kinyitni neki az ajtót. Tehát nincsenek már női és férfi szerepek? Miért hagyjuk ezeket elveszni? Így széthullik a társadalom...ezzel az erővel a nők se szüljenek és neveljenek gyereket, hiszen az plusz feladat, amit a férfinek nem kell csinálnia... a nő és a férfi másra lettek teremtve, nem véletlen van két nem! Ettől még egyenlő szinten állnak, de más szerepet töltenek be jobb esetben a társadalomban. Miért kellene ezt megváltoztatni és a nőket elférfiasítani? Nem értem, mert az emancipáció nem erről szól. Pl. az egyenlő munkáért egyforma bérezésről már inkább szól. Gondolom, hogy itt férfiak adtak eddig olyan válaszokat, hogy soha nem tesznek különbséget férfi és nő között etikett szempontjából stb. Szerintem nagyon bunkó dolog ez! A férfi nem nő, mások a szerepeink, különben mindenki férfi lenne.
2009. aug. 5. 11:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem amit amit a 14-10es írt teljesen igaz.Egyébként ne mondd h a nők a felét keresik a férfiak bérének,te is tudod h nem így van.
2009. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes... valahányszor ezzel a kérdéskörrel találkozom a neten, az alábbi mintázat figyelhető meg:


- nők még mindig sajnálkoznak az egyenlőtlenségükön (igaz, hogy még manapság is előfordul ilyesmi) és azon, hogy a férfiak csak negatív dolgokban maradtak férfiak (meccsnézés, a főzés-mosogatás a nő dolga, stb), és hogy bár egyenlőség van, mégsem nyit nekik ajtót senki.


- férfiak kb. annyit mondanak, hogy "úgy kellett nekik, mér akartak szavazni meg dolgozni meg egyébként is mit picsognak, tőlünk sokkal többet várnak a munkahelyen, és műkörmökkel amúgy sem lehet csapot szerelni, szal bibibí"


Az igazság valahol a kettő között leledzik. Azért van fogalomzavar, mert mindkét nem másképp értékeli a helyzetet. A nőiesség társadalmi fogalma (!) megváltozott. Olyan dolgokat társít a mai nyugati társadalom a nőiességhez, amelyek "haszontalanok", hátráltatóak, túlbonyolítottak, stb. Ilyen pl a balett (pedig ffiak is művelik), a naplóírás (pedig ha Darwin nem írt volna naplót...), csicsás-bolyhos-nem-kimondottan-könnyű-benne-mozogni ruhák vásárlása (na jó, erre én se tudok mit mondani :)).

Ráadásként kezdünk elég népesen lenni kis bolygónkon, így a gyermekáldás is leértékelődött.


Mindkét nem: Hagyjuk egymás derogálását.

Nők: Akinek baja van a fizetésével, az álljon ki magáért a főnökével szemben, és ha más megoldás nincs, jelentse fel, vagy keressen új munkahelyet. Válassz olyan párt, aki megfelel. És legyetek büszkék arra, hogy ma már akár önállóan is elvagytok, és nem két kecskéért vettek meg. Én örülök neki.

Ffiak: 1. Varg Vikernes egy gyilkos. Nagyon jó szövegei vannak, király zenét is csinált, el is gondolkodtat, de nem adnék a szavára, mert nulla a konfliktuskezelő-mérlegelő képessége. 2. A nők nem spilázták túl - milyen szar lehet, ha nincs jogod beleszólni, nincs jogod úgy leélni az életed ahogy szeretnéd, stb. Mert ez még ma is létezik. (Csak errefelé nem feltétlenül látni minden nap)


Plusz egy kis történelem: a patriarchális társadalom kezdete a letelepedett mezőgazdálkodó életmódhoz köthető. A vadászó-gyűjtögető népeknél a két nem egyenrangú (mindkét élelemforrás fontos). Ekkor feltehetőleg többférjű matriarchátus volt. A mezőgazdaság megjelenésével a nők inkább a ház körüli teendőkkel foglalkoztak, mert ott voltak a gyerekek is, és mellesleg átlag több gyereket is szültek. Tehát kialakult az a kép, hogy a férfi elmegy hazulról "dolgozni", a nő meg otthon "ücsörög". Hát így kezdődhetett. Mindez circa 10 ezer éve. Épp ideje lezárni. :)


Béke

2009. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
15:50: igen, felét sem keresik sok esetben, ugyanis ha van 1 nő meg 1 férfi jelentkező, akkor a férfit fogják felvenni, mert nem fog elmenni táppénzre, GYED-re és nem is fog soha otthon maradni azért, mert lázas a gyereke. Persze ez érthető a munkáltató szempontjából is...nem Mo-n probléma ez csak, még nyugatabbra is kevesebbet keres sok nő, mint a férfiak. Egyszerűen szerintem a nő másra lett teremtve és jobb lett volna, ha megmaradtak volna a nemek az eredeti szerepeiknél. A gyerekek is jobban jártak volna.
2009. aug. 5. 23:30
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem, hogy miért írod azt globál a nőkről, hogy jobban meg kellett volna becsülni az értékeket. Én mindig is megbecsültem. Nem rajtam múlott, mivel nem is éltem akkor, amikor ez a tendencia elindult. Szerintem mások is lettek volna így, de ha egyszer a többség akarata döntött, mit tehetnénk? Viszont a mai világban kell élnem azzal együtt, hogy a férfiak nagy része (nem mindenki) úgy viselkedik, mintha csak a férfi nem létezne a világon. Épp ezért lesz a nő egyenlőtlen partner...megszűnt női mivoltában a régi értelemben véve.
2009. aug. 5. 23:36
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
Én azért adok Vikernes szavára, mert az hogy gyilkos, az azt jelenti valóban h konfliktuskezelése nagy nulla, meg talán emberileg is az (mármint ami a túlzott agresszióját illeti), de a gondolatai lehetnek a legtisztábbak ettől még, mert amikor elméleti síkon filozofál, hát annak nem sok köze van a konfliktusmegoldáshoz. Amúgy nem minden gondolatával értek én sem egyet, de amit az emancipációról írt azzal igen
2009. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!